Kılıçdaroğlu'ndan Tansu Çiller ve Mehmet Ağar iddiası

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, eski Başbakan Tansu Çiller ve eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ın AKP'ye desteğine ilişkin konuştu.

Kılıçdaroğlu'ndan Tansu Çiller ve Mehmet Ağar iddiası

Kılıçdaroğlu, AKP’nin Yenikapı Meydanı’ndaki İstanbul mitingine katılan eski Başbakan Tansu Çiller’i, “Kesinlikle rızaya dayalı birliktelikler değil bunlar” sözleriyle eleştirdi.

TV 5‘te canlı yayına katılan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Çiller’le ilgili AKP’nin İstanbul mitingine katılması ve burada yaptığı açıklamaların anımsatılması üzerine şunları kaydetti:

“Çiller’in eski partisi Adalet Partisi, Doğru Yol Partisi, Demokrat Parti, o gelenekten geliyor. Dolayısıyla o geleneğin son temsilcisi Sayın Süleyman Demirel, Allah rahmet eylesin vefat etti. Bir gün önce ölüm yıl dönümü vardı. Ben isterdim ki Tansu Çiller, ölüm yıl dönümü törenlerine katılsın ama o tam tersini yaptı. Neden destek veriyor onu bilemiyoruz ama önümüzdeki günlerde biraz daha net görürüz. Tansu Hanım’ın Amerika’da dünya kadar mal varlığı var. Onların hepsinin sorgulanması lazım. Nedir ne değildir, bu Amerika aşkı nereden geliyor? Bütün bunların sorgulanması lazım. Kesinlikle rızaya dayalı birliktelikler değildir bunlar. Tansu Hanım gibi dünyalığını Türkiye’de değil de Amerika’da edinen birisinin herhalde kalkıp da böyle belli bir menfaati, belli bir çıkarı sağlamadan oraya gideceğini hiç düşünmüyorum.”

“BAŞKA İLİŞKİLER VAR”

Mehmet Ağar’ın oğlunun da Elazığ’dan AKP milletvekili adayı olduğunun belirtilmesi üzerine Kılıçdaroğlu, “Sayın Ağar da bir dönem DYP’de görev yaptı, genel başkanlık yaptı. DP var, buyurun DP’ye güç verin, destek verin, o gelenekten geliyorsanız ama o tam tersini yaptı. Orada başka ilişkiler var, benim anladığım kadarıyla başka ilişkiler var. O başka ilişkilerin kendilerine yönelik getirdiği artılar var. En azından bizim ahlaken uygun görmediğimiz ilişkileri onlar kendi içlerinde sürdürüyorlar.” diye konuştu.

http://gazetemanifesto.com/2018/06/17/tansu-ciller-akp-mitinginde-guvenlik-olmadan-ozgurluk-olmaz/

http://gazetemanifesto.com/2018/06/18/mehmet-agar-erdogana-bu-donemki-kadar-fiilen-destegim-olmamisti/