Parasını İngiltere'ye kaçıran Ülker'den Afrin paylaşımı

Türkiye'deki bankalara toplamda 7 milyar dolar borcu olan Ülker'in borcun yapılandırılması için 5 banka ile görüştüğü ortaya çıkmıştı.

Parasını İngiltere'ye kaçıran Ülker'den Afrin paylaşımı

Afrin operasyonunda hayatını kaybeden asker sayısı bugün itibariyle 41’e yükselirken, Forbes dergisinin hazırladığı ‘En Zengin 100 Türk’ listesinde zirvedeki yerini bu yıl da kaptırmayan para babası Murat Ülker, Afrin için şiir paylaşımı yaptı.

Murat Ülker, Erdoğan’ın ve AKP’lilerin konuşmalarında sürekli olarak kullandığı şeriatçı Necip Fazı Kısakürek’e ait “Zindandan Mehmed’e Mektup” isimli şiirden bir kıta paylaştı.

Darbe girişimi sonrası inşa edilen 15 Temmuz anıtının fotoğrafını paylaşan Ülker, Necip Fazıl Kısakürek’in “Zindandan Mehmed’e Mektup” şiirinden “Mehmed’im, sevinin, başlar yüksekte. Ölsek de sevinin, eve dönsek de. Sanma bu tekerlek kalır tümsekte. Yarın, elbet bizim, elbet bizimdir. Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir” alıntısını kullandı.

Rekor borç için bankalarla pazarlık yapıyor

Türkiye’deki bankalara toplamda 7 milyar dolar borcu olan Ülker’in borcun yapılandırılması için 5 banka ile görüştüğü ortaya çıkmıştı.

Bloomberg‘in haberine göre, Murat Ülker, Yıldız Holding’in 7 milyar dolarlık borcu için Yapı Kredi, Akbank, Ziraat Bankası, Halkbank, Garanti, İş Bankası, Vakıf Bank, HSBC, Denizbank ve QNB Finansbank ile ortak bir toplantı düzenledi. Grup liderliği ise Koç Holding’e ait Yapı Kredi’ye verildi.

Akbank, Yıldız Holding ile anlaşan ilk banka oldu. Akbank Ülker’e, 1 milyar dolar değerinde kredi anlaşması yaptı.