Kayınbiraderini, bacanağını, kayınbiraderinin eşini TRT'de kadroya alıp, TRT'yi 'en adil personel alan kurum' ilan etti

Kayınbiraderini, bacanağını, kayınbiraderinin eşini TRT'de kadroya alıp, TRT'yi en adil personel alan kurum ilan etti

Kayınbiraderini, bacanağını, kayınbiraderinin eşini TRT'de kadroya alıp, TRT'yi 'en adil personel alan kurum' ilan etti

TRT World yöneticisi önce bütün akrabalarını kadroya aldı, ardından ise TRT’yi Türkiye’nin en adil personel alımı yapan kurumu ilan etti.

Kayınbiraderini, bacanağını, kayınbiraderinin eşini kadroya aldığını kabul eden TRT World yöneticisi Fatih Er, TRT’nin Türkiye’de en adil personel alan kurum olduğunu savundu. Fatih Er, 2 bin kişi arasında eleme yaparak kadro oluşturduklarını savunarak Trt’yi “Türkiye’de en adil şekilde personel alan kurum” ilan etti.

OdaTV‘nin haberine göre, dijital işlerden sorumlu olarak işe alındığı iddia edilen bacanağı Resul Şimşek daha önce Kanal 24’te, Habertürk’te ve ATV’de de çalışmıştı.

Kanala alınan bir diğer tanıdık ise, Fatih Er’in kayınbiraderi Furkan Han’ın eşi Efnan Han. İddialara göre Fatih Er’in kayınbiraderinin eşi, kanalda Showcase isimli bir programı sunuyor.

Fatih Er yaptığı açıklamada, Trt World’ün kuruluşu sırasında Avustralya’dan 130 kişinin getirildiğini, kendisinin de bir dönem Avustralya’da yaşadığını ve ailesinin orada olduğunu söyledi. Er, “çalışanlardan bir tanesi kayınbiraderim, Avustralya’dan geldi, herkes gibi elemelerden geçti ve kazandı” diyerek kendini savundu.

Kayınbiraderinin eşi Efnan Han’ın işe alım süreci için ise “Kendisi Kanada’da eğitim görmüş biri. Bizim kanalda çalışıyordu. Daha sonra Furkan Han ile tanışıp evlendiler. İkisi de işe başladıklarında bekardılar. Burada tanışıp evlendiler. Evlendikten sonra ‘seni işten çıkarıyoruz’ diyemeyiz.” savunmasını yaptı.

TRT World kanalı daha önce de döviz cinsinden maaş skandalıyla gündeme gelmişti. CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar’ın soru önergesiyle kamuoyuna yansıyan iddialara göre TRT World’ün çalışanlarına döviz cinsinden ücret ödendiği ve bir çalışana 22 bin euro maaş ödenmesi soruları gündeme gelmişti.