'Kararı Mansur Yavaş verecek'

'İyi Parti' Seçim ve Hukuk İşleri'nden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, Akşener ile CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun bu haftasonu için planlanmış bir görüşmesi olmadığını; ancak ikilinin görüşeceklerinin de bir sır olmadığını ifade etti.

'Kararı Mansur Yavaş verecek'

‘İyi Parti’ Seçim ve Hukuk İşleri’nden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, Akşener ile CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun bu haftasonu için planlanmış bir görüşmesi olmadığını; ancak ikilinin görüşeceklerinin de bir sır olmadığını ifade etti.

Seymen, açıklamasında, ”17 Eylül’den itibaren biz sahalara çıktık. Şu an aday yoklamalarımızı hızla yapıyoruz. Adaylarımızı açıklamaya başladık. Önümüzdeki hafta sonuna kadar ada müracaatlarımız devam edecek ve ondan sonra tüm adaylarımızı peyderpey açıklayacağız.” ifadelerini kullandı.

Hafta sonunda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener’in görüşeceğine dair çıkan haberlere, ”Bu hafta sonu Sayın Kılıçdaroğlu ile Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in planlanmış bir görüşmeleri yok. Ama görüşecekleri de bir sır değil. Önümüzdeki hafta içerisinde böyle bir görüşmenin yapılacağını tahmin ediyorum” şeklinde yanıt veren Seymen Mansur Yavaş’ın adaylığı için de değerlendirmelerde bulundu.

Mansur Yavaş’ın Ankara’ya iyi geleceğini de ifade eden Seymen, ”Ankara’yı bilen Ankaralı bir aday. Toplum tarafından teveccüh ile karşılanan bir aday. Biz partimizden aday olmasını hem genel başkanımız hem genel sekreterimiz hem de ben defalarca söyledik. Kendisi adayımız olursa mutlu olacağız. Ama şu anda kesinleşmiş bir şey yok kararı sayın Yavaş verecek.” diye konuştu.