Yaşam

Ordu'yu sel vurdu

Karadeniz Sahil Yolu’nda ulaşım yıkım tehlikesi nedeniyle çift taraflı olarak durduruldu.

Ordu’nun Ünye ilçesinde etkili olan yağmur sonrası ilçenin doğusundaki Cevizdere Irmağı’nda sel taşkınına neden oldu. Cevizdere üzerinde bulunan köprü sel suları nedeniyle yıkıldı.

Cevizdere boyunca sel sularının yükselmesi sonucunda çoğu vatandaş ev ve iş yerlerinde mahsur kaldı. Ünye Belediyesi ekiplerinin bazı vatandaşları evlerinden kurtardığı görülürken, diğer mahsur kalanlar için bölgeye sahil güvenlik helikopteri sevk edildi.

Cevizdere üzerinde bulunan köprü sel sularına dayanamayarak yıkıldı. Ordu-Samsun karayolu üzerinde bulunan diğer iki köprü de sel sularının şiddetli olması nedeniyle trafik ekipleri tarafından her iki yönlü olarak ulaşıma kapatıldı.

4 KÖPRÜ YIKILDI: KURTARILMAYI BEKLİYORUZ

Habertürk TV’de canlı yayınına telefonla bağlanan AKP’li Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Sabah saatlerinde başlayan yağmur aralıksız devam ediyor. Üst bölgelerdeki mahallelerde sıkıntı var. Bir tekstil fabrikasında 165 kişi kurtarılmayı bekliyoruz. AFAD ekipleri bölgede tahliye işlemlerine başladı. 4 köprü yıkılmış vaziyette. Büyük bir afet var” diye konuştu.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Eroğlu da ilçedeki köprü ve menfezlerde yıkılmalar olduğunu açıkladı.

Meteoroloji perşembe gününe kadar bölgede kuvvetli yağış ve sel tehdidi uyarısı yapmıştı.

VALİLİK: EKİPLER ÇALIŞIYOR

Ordu Valiliği mahsur kalan işçilere ilişkin, “Ünye’de bir tekstil işletmesinde mahsur kalan 165 işçiyi kurtarmak için ekipler çalışmalarını sürdürmektedir” açıklamasında bulundu.

GEÇİŞLER YASAKLANDI

Öte yandan sel felaketi ve köprünün yıkılması nedeniyle, Samsun’dan Doğu Karadeniz Bölgesi’ne gidecek olan otobüs, kamyon ve TIR’ların geçişleri geçici olarak yasaklandı

Yukarı