Kadına yönelik şiddetin sonu gelmiyor: Kezzap atıp kaçtı

İstanbul Bayrampaşa’da Ayşe G.’yi sokak ortasında vücuduna kezzap atarak yaktığı iddia edilen İsmail E. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kadına yönelik şiddetin sonu gelmiyor: Kezzap atıp kaçtı

İstanbul Bayrampaşa’da Ayşe G.’yi sokak ortasında vücuduna kezzap atarak yaktığı iddia edilen İsmail E. tutuklandı. Edinilen bilgiye göre İsmail E. bir süredir birliktelik yaşadığı Ayşe G’yi motosikletle takip etti. İlişkilerinde sorun yaşayan İsmail E. motosikletin sepetinden çıkardığı kezzabı Ayşe G’nin üzerine atrak yaraladı. Saldırı sonrasında acılar içerisinde kalan Ayşe G.’nin vücudunda kanamalı yaralar oluştu.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüpheli, emniyetteki işlemleri ardından savcılığa sevk edildi. Savcılıkta ifadesi alınan İsmail E. tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hâkimliği’ne gönderildi. İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği’nde ifade veren şüpheli, kendisinin böyle bir şey yapmadığını, Ayşe G.’nin kendisinin imam nikahlı eşi olduğunu, bir süre önce ayrıldığını, mağdura mesaj atmadığını, olay anında Edirnekapı’da bulunduğunu iddia etti. Hâkimlikteki sorgusu ardından şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

MOTOSİKLETLE SOKAK ORTASINDA KEZZAP

Tutuklama kararında, şüpheli ile müştekinin 7-8 yıl civarında imam nikâhlı olarak yaşadıkları, bir takım maddi ve ailevi nedenler üzerine ayrıldıkları, şüphelinin bu nedenle müştekiye husumet beslediği belirtildi. Şüphelinin motosiklet ile sokakta yürüyen mağdura doğru yaklaştığı, peşinden bir süre takip ettiği, motorundan inerek arka sepetinden bir cisim aldığının görüntü tespitinin bulunduğu ve görüntülerde mağdura bir cisim salladığı kaydedildi. Bu andan sonra mağdurun koşuşturduğu ve şüphelinin ise olay yerinden motosiklet ile uzaklaştığı ifade edildi.

‘SON KEZ GELECEĞİM’

Kararda, mağdurun vücudunda kanlı yaralar oluştuğu ve 19 Mayıs 2018 tarihinden itibaren hastanede müşahede altında tutulduğu kaydedildi. Şüphelinin ‘Kendimi tuttum, suratına dökmedim’ ve ‘Bir kez geleceğim, son kez geleceğim’ şeklindeki mesaj içeriklerinin bulunduğu belirtildi.

TUTUKLANDI

Şüpheli İsmail E., ‘ Canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürmeye teşebbüs ‘ ve ‘Kasten öldürmeye teşebbüs’ suçları kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderildi.