'İyi Parti'de istifalar sürüyor: İzmir ve Şanlıurfa il yönetimleri istifa etti

‘İyi Parti’ Genel Merkezi, 30 Ağustos’ta 81 il teşkilatının istifa etmesini istedi. Genel Merkez’in talebinin ardından İzmir’de İl Başkanı Koray Ükünç ve yönetim kurulu üyeleri, son toplantılarını bugün akşam saatlerinde yaparak, konuyu değerlendirdi. İl Yönetimi, Genel Merkez’in isteği doğrultusunda istifa etme kararı aldı.  Yapılan toplantının ardından asil yönetim, yedek yönetim ve disiplin kurulu üyesi toplam... View Article

'İyi Parti'de istifalar sürüyor: İzmir ve Şanlıurfa il yönetimleri istifa etti

‘İyi Parti’ Genel Merkezi, 30 Ağustos’ta 81 il teşkilatının istifa etmesini istedi. Genel Merkez’in talebinin ardından İzmir’de İl Başkanı Koray Ükünç ve yönetim kurulu üyeleri, son toplantılarını bugün akşam saatlerinde yaparak, konuyu değerlendirdi. İl Yönetimi, Genel Merkez’in isteği doğrultusunda istifa etme kararı aldı.  Yapılan toplantının ardından asil yönetim, yedek yönetim ve disiplin kurulu üyesi toplam 150 kişi, görevi bıraktı.

Partinin İzmir teşkılatından sonra Şanlıurfa teşkılatı da toplu istifa kararını ilan etti. ‘İyi Parti’ Şanlıurfa İl Başkanı Rüstem Coşkun, İYİ Parti Genel Merkezinin gerçekleştirdiği il yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yaptıkları görüşmenin ardından toplu istifa kararı aldıklarını söyledi.

Coşkun açıklamasında, “Yapının yenilenmesi ve değişimin oluşmasıyla yerel seçimlerde daha güçlü bir İYİ Parti İl Teşkilatı oluşmasını istiyoruz. Benimle birlikte 46 arkadaşımız, yönetim olarak istifa ettik. Birlikte çıktığımız bu yolda, bize destek veren ve güvenen teşkilat üyelerimize teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.