İşte Hulusi Akar'ın 'darp raporu'

15 Temmuz gecesi dönemin Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın rehin alındığı sırada uygulanan şiddetin tıbbi raporu ortaya çıktı.

İşte Hulusi Akar'ın 'darp raporu'

Eski Genelkurmay Başkanı ve yeni rejimin Milli Savunma Bakanı Orgeneral Hulusi Akar’a rehin alındığı iddia edilen 15 Temmuz gecesinde uygulanan şiddetin tıbbi raporu ortaya çıktı.

GATA’dan alınan raporda, ‘’Sol gözde cilt lezyonu ve kızarıklık, boğazda ödem, sol omuz arkasında ve buruna bastırmakla ağrı, el bileklerinde cilt altı lezyon mevcuttur” denildi.

“İYİLEŞMESİ 10 GÜN ALIR”

Sözcü’den Asuman Aranca‘nın aktardığına göre, 17 Temmuz 2016 tarihini taşıyan raporda şu bulgulara yer verildi:

‘’Sol göz altında 2 cm, kenarında ise 1 cm cilt lezyonu, burunda bastırmayla ağrılı olup septal hematom (kanama) veya krepitasyon (ödem) alınmamıştır. Boğazda orta ve lateral her iki tarafta 5-6 cm uzunluğunda ve birbirine 1-2 cm aralıklı olarak paralel seyirli yüzeysel kızarıklık ve ödem mevcut. Sol omuz arkasında bastırmakla ağrı tarif ediyor. Ödem, hareket kısıtlılığı ve ya renk değişikliği mevcut değil. Sol el bileği ön kısmında 3-4 cm uzunluğunda noktasal tarzda ve düzensiz yüzeysel cilt ve cilt altı lezyonları mevcut. Sağ el bileği ön kısmında 3 cm uzunluğunda yüzeysel cilt ve cilt altı lezyonları mevcuttur. Tespit edilen yumuşak doku ve cilt lezyonlarının iyileşme süresinin 7-10 gün alabileceği, mevcut bulgular ile hayati tehlikesinin bulunmadığı değerlendirilmiştir”