İstanbul'da metro inşaatında göçük: İki kişi göçük altında

İstanbul Ümraniye'de metro inşaatı yanındaki bir caddede göçük meydana geldi. Bir siteye ait güvenlik kulübesinin de göçükte kalması nedeniyle arama kurtarma çalışması başlatıldı. Bölgede görev yapan 2 güvenlik görevlisinden haber alınamıyor.

İstanbul'da metro inşaatında göçük: İki kişi göçük altında

İstanbul Ümraniye’de metro inşaat sahasının da bulunduğu caddede göçük meydana geldi. Çevredeki bir siteye ait güvenlik kulübesinin de göçükte kalması nedeniyle arama kurtarma çalışması başlatıldı. Alınan bilgiye göre, Parseller Mahallesi Kesikkaya Caddesi’nde büyük bir gürültüyle çöküntü oldu.

Metro inşaat sahası yanındaki yolda yaşanan göçük sonrası 10 metre çapında, 7-8 metre derinliğinde çukur açıldı. Çöküntünün meydana geldiği yerin yanında bulunan siteye ait güvenlik kulübesi de göçükte kaldı. Kulübenin içinde 2 kişinin bulunduğunun söylenmesi üzerine arama kurtarma çalışmasına başlandı. Drone ile havadan görüntülenen göçük alanında itfaiye, polis ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipler çalışma yaptı.

Öte yandan, çevreye doğalgaz kokusu yayılması üzerine vatandaşlar sokağa döküldü. Olay yerine çağrılan doğalgaz ekipleri caddedeki gaz akışını kesti.

BELEDİYE’DEN AÇIKLAMA

İBB’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

” Ümraniye Parseller Mahallesi Kesikkaya Caddesi üzeri Dudullu – Bostancı metro hattı şantiyesinin olduğu noktada bulunan Sinpaş Aqua City 2 girişinde çökme meydana geldi. Çökme ile birlikte site önündeki güvenlik mobosu ve şantiyeye ait konteyner göçük altında kalmıştır. Güvenlik mobosu içerisinde 2 kişi olduğu söyleniyor. Arama kurtarma çalışmaları Ümraniye İtfaiye ekibimiz tarafından devam ediyor. Tedbir amaçlı çevredeki binalar tahliye edildi. İlgili birimler olay yerinde.”

CANSIZ BEDENLERİNE ULAŞILDI

Yapılan arama kurtarma çalışması sonrasında, göçük altında kalan iki güvenlik görevlisinin cansız bedenlerine ulaşıldığı belirtildi.