İnce'den adaylık açıklaması: Erdoğan'dan kurtulmak istiyorsak sandığımızı koyarız

CHP'li Muharrem İnce, partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için bir kez daha "ön seçim" çağrısı yaptı ve "Ben bu görüşteyim başka bir yerde ne adayım, ne de başka bir şeyim" dedi.

İnce'den adaylık açıklaması: Erdoğan'dan kurtulmak istiyorsak sandığımızı koyarız

CHP’nin 24 Haziran’daki cumhurbaşkanı adayı olan, 31 Mart’taki yerel seçimlerde ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için adı konuşulan isimlerden Muharrem İnce, “Sandığımızı koyarız, kim çıkarsa adayımız oluruz. Ben bu görüşteyim başka bir yerde ne adayım, ne de başka bir şeyim” dedi.

Gazetecilerin konuyla ilgili sorularını yanıtlayan İnce, “Benim söylemim net. Bir kimse kurtarıcı değildir. Bu yerel seçimler demokrasi mücadelesinin önemli bir ayağını oluşturacak. Galip çıkarsak, kaybettiklerimizin bir kısmını geri alabilir ya da geri almaya başlayabilir” dedi.

“Bu seçim çok önemli” diyen Muharrem İnce, “Benim teklifim sandık konulmasıdır. Ön seçim demiyorum, eğilim yoklaması da olabilir. 39 ilçeye sandık konulur, üyeler gider oyunu kullanır. Arkadaşlarımız rakibimiz değil, arkadaşımız. Kim isterse müracaat eder. İstanbul Belediye Başkanlığı’nın müracaatı olmaz. AK Parti’den, Tayyip Erdoğan’dan kurtulmak istiyorsak sandığımızı koyarız, kim çıkarsa adayımız oluruz. Ben bu görüşteyim başka bir yerde ne adayım, ne de başka bir şeyim.” ifadelerini kullandı.