'İmam camide Suriyeli kadınla basıldı'

Manisa'da bir imamın camide Suriyeli bir kadınla basıldığı ve olayın farkedilmesi üzerine kapıları kapattığı öne sürülüyor. Skandal üzerine gözaltına alınan imam serbest kalırken, Müftülük olayla ilgili inceleme başlattı.

'İmam camide Suriyeli kadınla basıldı'

Manisa’da görev yapan bir imamın namazdan sonra camiye Suriyeli bir kadını aldığı, olayın farkedilmesi üzerine kapısını kilitlediği öne sürüldü.

Kent yereline yayın yapan Manisa Manşet Gazetesi‘nde yer alan habere göre Manisa’nın Salihli ilçesine bağlı Kurtuluş Mahallesi’nde imamlık yapan Eyüp Ö. öğle namazını kıldırdıktan ve cemaatin dağılmasından sonra Suriyeli bir kadını camiye aldı. Durumu fark eden cemaatten birkaç kişi hemen polis çağırdı. Caminin etrafında kalabalığın toplanmasının ardından 5 araç ve 3 motosikletli polis ekibi camiye ulaştı. Camiyi kilitleyen imam 40 dakika boyunca polislere kapıyı açmadı.

“TEMİZLİK YAPIYORDUK YORULMUŞUZ”

Polisin ısrarları sonucu kapıyı Suriyeli kadın açtı, ardından ise imam Eyüp Ö. çıktı. Suriyeli kadın “Temizlik yapıyorduk, çok yorulmuşuz” derken, imamın ise endişeli olduğu gözlendi. Olayın ardından karakola götürülen ikili, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. İmamın daha önce de yardım bahanesiyle birçok kez evli olan Suriyeli kadının evine gittiği belirtildi.

İmam Eyüp Ö’nün yatsı namazını kıldırmak için cemaatin önüne geçmesine sinirlenen cami cemaati “Adi herif, bunun arkasında namaz kılınmaz” diyerek tepki gösterdi. Bunun ardından imam, namazı kıldırmadan camiyi terk etmek zorunda kaldı.

Suriyeli kadının daha öncede birçok kez camiye geldiği belirtildi. Bölgede yaşayanların olay karşısında şok içinde oldukları ifade edilirken cemaatin caminin “randevu evi” gibi kullanılmasına tepkili olduğu ve bundan sonra nasıl namaza geleceklerini düşündükleri belirtildi.

AÇIĞA ALINDI

Konunun açığa çıkmasının ardından İmam Eyüp Ö. açığa alındı. Manisa Müftüsü Sinan Cihan, olay hakkında tahkikat başlattıklarını söyledi.