İlköğretim okulunda mide bulandıran olay: Okul hizmetlisi 15 öğrenciye cinsel istismarda bulundu

Okul hizmetlisi 15 öğrenciye cinsel istismardan tutuklandı.

İlköğretim okulunda mide bulandıran olay: Okul hizmetlisi 15 öğrenciye cinsel istismarda bulundu

Ankara’nın Polatlı ilçesinde bulunan 13 Eylül İlköğretim Okulu’ndaki K. C. isimli hizmetli, 15 öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı.

Skandal, Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka tarafından Meclis gündemine taşındı.

BirGün’e konuşan mahalle sakinleri, K. C. isimli hizmetlinin İŞKUR aracılığıyla okulda göreve başladığını, daha önce de benzer şikayetler olmasına karşın okul müdürünün önlem almadığını belirtti.

Mahalle sakinleri, “Türkiye’de öğrencilerin uğradığı cinsel istismar vakalarının üzeri örtülmeye çalışılıyor. Sesimizi duyun ve sesimizi duyurun” dedi.

Son 10 yılda çocuk istismarı yüzde 700 arttı

Skandalı Meclis gündemine taşıyan Nazlıaka, “Ailelerle birebir bağlantı kurup korkmamaları, başkasının ayıbından utanmamaları gerektiğini, yanlarında olduğumuzu söyleyeceğim. Artık canımıza tak etti. Her gün bir başka çocuk istismarı vakasıyla karşılaşıyoruz. Bu olaylar münferit değil, sistematiktir. Son 10 yılda çocuk istismarının yüzde 700 artması tesadüf değil” dedi.

Nazlıaka, Başbakan Yıldırım’a “Gelen şikâyetlere rağmen önlem alınmadığı bilgisi doğru mudur? Doğru ise 14 öğrencinin istismarı ile sonuçlanan bu tedbirsizlikte sorumluluğu olan kişi ya da kişiler hakkında soruşturma başlatılacak mıdır? Çocuk istismarı araştırma komisyonu” kurulmasına dönük talebimiz her defasında tarafınızca reddedilmektedir. Bu korkunun nedeni nedir? İktidarınızda yaygınlaşan pedofili kültürünün üzerini daha ne kadar örteceksiniz?” diye sordu.