İBB Başkanı'ndan skandal sözler: Metroda önceliğimiz fazla oy aldığımız yerler olacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, 'Metroda da birinci önceliğimiz en fazla oy aldığımız yerler olacak' ifadelerini kullandı.

İBB Başkanı'ndan skandal sözler: Metroda önceliğimiz fazla oy aldığımız yerler olacak

AKP’nin İstanbul Arnavutköy olağan kongresinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, skandal açıklamalarda bulundu.

Arnavutköy Kapalı Spor Salonunda yapılan ve Başbakan Yıldırım’ın da katıldığı kongrede bir konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Arnavutköy, Başakşehirle beraber yeni ilçe olan ilçelerimizden birisi.Yeni ilçeler içerisinde baktığımız zaman gelecekte İstanbul’a en fazla mührünü basacak, yeni İstanbul dedirtecek ilçelerimizden birisi. Şu anda 3’üncü havalimanı ile başladı. Devamında Kanal İstanbul, devamında metro… Bunların bir kısmını biz yapacağız. Bir kısmını ilçe belediyemiz, bir kısmını büyükşehir belediyemiz, bir kısmını hükümetimizle yapacağız. Arnavutköy gelecekte ismi her ne kadar köy olsa da şu anda Bakırköy, Kadıköy neyse ondan daha önde olacak” dedi.

‘METRODA ÖNCELİĞİMİZ EN FAZLA OY ALDIĞIMIZ YERLER OLACAK’

Arnavutköy’e metro sözü veren Uysal,”Ak Parti kurulduğundan bugüne baktığımız zaman Arnavutköy oyu en fazla olan ilçelerimizden birisi. Sayın Başbakanın o konuda büyükşehir olarak Arnavutköy’e borcumuz olduğunu düşünüyorum. Bizim şu anda birinci önceliğimiz metro. Metroda da birinci önceliğimiz en fazla oy aldığımız yerler olacak inşallah. Sultanbeyli, ihalesi yapıldı. İnşaatı devam ediyor. Bu yıl içerisinde de Vezneciler,Arnavutköy metrosunun ihalesini yaparız. Kongreler yenilenme diyorum. İnşallah bu yenilenme ile metro sözünü de verdik. Arnavutköy’den daha yüksek oy bekliyoruz diyorum” ifadelerini kullandı.