Hürriyet'in yeni yönetimi belli oldu

Demirören Holding'e satılan Hürriyet Gazetecilik ile Doğan Gazetecilik A.Ş'nin yönetimine Demirören ailesinden isimler getirildi.

Hürriyet'in yeni yönetimi belli oldu

Demirören Grubu’na satılan Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.’nin Olağanüstü Genel Kurul toplantısı dün gerçekleştirildi.

Medyatava‘nın aktardığına göre,  Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş’nin Genel Kurulu’nda 3 yıl süre ile görev yapmak üzere Erdoğan Demirören yönetim kurulu başkanlığına, Yıldırım Demirören yönetim kurulu başkan yardımcılığına seçilirken, Meltem Oktay, Fikret Tayfun Demirören, Mehmet Soysal, Alaattin Aykaç (bağımsız üye), Orhan Kırca (bağımsız üye) yönetim kurulu üyeleri oldu.

Dün ayrıca Doğan Gazetecilik AŞ’nin de Olağanüstü Genel Kurul toplantısı da yapıldı. İstifaların kabul edildiği toplantıda yeni yönetim kurulu oylandı ve seçildi. Yönetim kurulu şöyle oluştu: Erdoğan Demirören (Yönetim Kurulu Başkanı), Yıldırım Demirören (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı), Meltem Demirören Oktay, Fikret Tayfun Demirören, Mehmet Soysal, Alaattin Aykaç (bağımsız üye), Orhan Kırca (bağımsız üye).