Hindistan'da MRI cihazı hastayı yuttu!

Hindistan'ın Mumbai kentinde bir hasta, MRI makinesi tarafından yutularak hayatını kaybetti.

Hindistan'da MRI cihazı hastayı yuttu!

Hindistan’ın Mumbai kentinde Cumartesi akşamı hastanede bir akrabasını ziyaret eden 32 yaşındaki Rajesh Maru, MRI (Manyetik Rezonans Görüntüleme) makinesi tarafından yutulması sonucu hayatını kaybetti

Hürriyet‘in haberine göre, hastanede MRI’ı çekilecek bir akrabasını görmeye giden Rajesh Maru’nun yakınları, bir hastane personelinin Maru’dan bir oksijen tüpünü odaya götürmesini istediğini, Maru’nun bunun tehlikeli olabileceğini söylemesine karşılık personelin, “Sorun yok, her gün yapıyoruz” cevabını verdiğini söyledi. Personel ayrıca, MRI cihazının kapalı olduğunu da söyledi. Ancak Maru odaya girdiğinde cihazın açık olduğu anlaşıldı ve manyetik çekim Maru’nun elindeki tüpü MRI’ın içine çekti.

Çok güçlü bir şekilde MRI’ya çarpan Maru, ağır yaralandı ve bu sırada zarar gören oksijen tüpü de sıvı kaçırdı. Eli makineye sıkışmış olan Maru, tüpten çıkan oksijeni de solumak zorunda kaldı. Genç adam müdahaleye rağmen, 10 dakika içinde hayatını kaybetti. Maru’yu yanlış yönlendiren hastane personeli ile bir doktor ihmalkarlıktan gözaltına alındığı belirtildi.