'Hiç iman etmemiş bir insanın koma halindeyken tövbesi kabul olmaz'

AKP'nin yerel seçimlerde aday göstermek istediği, medyatik ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu, "Hiç iman etmemiş bir insanın koma halindeyken tövbesi kabul olmaz" açıklamasında bulundu.

'Hiç iman etmemiş bir insanın koma halindeyken tövbesi kabul olmaz'

AKP’nin yerel seçimlerde aday göstermek istediği, medyatik ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu, “Hiç iman etmemiş bir insanın koma halindeyken tövbesi kabul olmaz” açıklamasında bulundu.

İnegöl Belediyesi tarafından düzenlenen Mevlid-i Nebi programında konuşan Prof.Dr. Nihat Hatipoğlu, “Sizleri özlemiştik. Davet alınca hemen aracımızı buraya sürdük” dedi.

Konuşmasına, “Safer ayı pek sevilmemiştir. Peygamberin ölümüne haberci olduğu için sevilmez. Bu ayın bir özelliği de peygamberimizin doğumu olmuştu. Hem doğumuna hem ölümüne şahitlik etti. 20 Nisan’da doğdu, 8 Haziran’da peygamberimiz vefat etti. Onu hatırlıyoruz. Çünkü peygamberimizin yoluna gidersek, Kuran-ı Kerim’i en doğru şekilde anlarız. Peygamberimizin ahlakını almamız lazım. Bunun yolu, peygamberimizi çok iyi tanımaktan geçiyor. Onun yolunu yol edinmek, onun izini sürmek lazım. Ayetlerde ne diyor; peygambere uyun” diye devam eden Hatipoğlu, 20 yaşından bu yana Hz. Muhammed’i anlattığını açıkladı.

“Hiç iman etmemiş bir insanın koma halindeyken tövbesi kabul olmaz”

Hatipoğlu, İnegöl’deki vaazını şöyle bitirdi: “6666 ayetten oluşuyor kuran. Tümünün hitabı peygamberimizdir. Kuran onun hayatına göre şekilleniyor. Allah’a tam uymak istiyorsanız, Allah’ın elçisi Hz. Peygamber’e uyun. Allah, Hz. Muhammed’i, tüm insanlara ve peygambere şahit getirdi. Gücünüzün yettiği kadar Allah’tan korkun. Allah bizi imanla gitmeyi nasip eylesin. ‘Allah bir, Muhammed onun resulüdür’ diyen Müslüman, ebediyen cehennem de kalmayacaktır, cennet kapısı görecektir. Allah onun şefaatinden bizi mahrum etmesin. Hiç iman etmemiş bir insanın koma halindeyken tövbesi kabul olmaz.”