Medya

'Her iddiasına girerim ki İsmail Küçükkaya CHP Genel Başkanı olacak'

Habertürk yazarı Oray Eğin, Fox TV sunucusu İsmail Küçükkaya için “Her iddiasına girerim ki CHP Genel Başkanı olacak” dedi.

Kurultay tartışmalarının parti yönetiminin “sayı yetersiz” açıklamasıyla sona erdiği CHP’de Kılıçdaroğlu’ndan sonraki genel başkanın kim olacağına ilişkin Habertürk yazarı Oray Eğin’den ilginç bir iddia geldi.

CHP’nin uzun ya da kısa vadede yeni genel başkanını medyadan bulacağını öne süren Eğin, “Her iddiasına girerim ki bir gün uygun zaman ve şartlar oluşacak, her şey öyle arka arkaya denk gelecek ve İsmail Küçükkaya’yı CHP Genel Başkanı olarak göreceğiz” iddiasında bulundu.

CHP’de koltuk bulmak için siyasi çizginin olmadığını belirten Eğin, “İstese hayatı boyunca sosyal demokratlara kimi haklı kimi haksız küfürler etmiş Engin Ardıç bile bugün kolaylıkla CHP milletvekili olabilir.” dedi.

Eğin’in yazısında o bölüm şöyle:

“Hala anlamadığım bunca sene siyasi analiz yaparak hayatını kazanan Mehmet Tezkan’ın nasıl medya-Meclis geçişinin işleyişini göremeyip CHP yerine İYİ Parti’den aday olduğu… Seçilemeyince hem gazetecilikten, hem Meclis’ten oldu. Abdülkadir Selvi gibi gizli CHP’liler daha uyanık kuşkusuz. Bir gün medyadaki görev süresi dolduğunda Yozgat’tan CHP vekili seçilebilir. Boşuna mı her gün Kemal Kılıçdaroğlu’yla konuşuyor?

İstese hayatı boyunca sosyal demokratlara kimi haklı kimi haksız küfürler etmiş Engin Ardıç bile bugün kolaylıkla CHP milletvekili olabilir. Mehmet Bekaroğlu partide üst görevlere atanıyor, ailesi Atatürk’le düşman Ekmeleddin İhsanoğlu’na Cumhurbaşkanlığı adaylığı sunuluyor da Engin Ardıç’tan mı esirgenecek bir koltuk?

Doğrusu, bir sonraki seçimde İsmail Saymaz’a da CHP’den vekillik teklifi geleceğini tahmin ediyorum. Kabul eder etmez, ayrı konu.

Uzun ya da kısa vadede CHP yeni genel başkanını da yine medyadan bulacak. Kendisinin bile haberi yok, aklından bile geçmiyor olabilir. CHP’den de bu yönde bir girişim olmayabilir şimdi. Ama her iddiasına girerim ki bir gün uygun zaman ve şartlar oluşacak, her şey öyle arka arkaya denk gelecek ve İsmail Küçükkaya’yı CHP Genel Başkanı olarak göreceğiz.”

Yukarı