Gülen'in videosunu izlerken gözaltına alınan doktorlar tutuklandı

Adıyaman'da araçta Fethullah Gülen'in videosunu izlerken yakalandıkları iddia edilen doktorlar tutuklandı.

Gülen'in videosunu izlerken gözaltına alınan doktorlar tutuklandı

Adıyaman’da gözaltına alındıkları sırada araç içerisinde Fetullah Gülen’in videosunu izledikleri iddia edilen doktorlar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Milliyet‘te yer alan habere göre, Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri, cemaatin Adıyaman’daki akademisyenlerden sorumlu olduğu belirtilen ve aranan ‘İsa’ ile ‘İsmail’ kod adlı İlyas B.’nin örgütsel faaliyetlere devam ettiğini tespit etti.

Polis, İlyas B.’nin içinde bulunduğu otomobile geçtiğimiz günlerde operasyon düzenledi. Otomobil içerisinde İlyas B. ile Adıyaman Üniversitesi’nde görev yapan Yrd. Doç. Dr. Hacı P. ve Yrd. Doç. Dr. Recai K., Gülen’in videolarını izledikleri sırada gözaltına alındı.

BAŞHEKİM YARDIMCISI DA TUTUKLANDI

Polis daha sonra operasyonu genişleterek, İlyas B. ile irtibatlı olduğu belirlenen araştırma görevlisi L.A. ve Ahmet T., Başhekim Yardımcısı Dr. Suat Ç., aile hekimi Dr. O.S.’nin de aralarında bulunduğu kişilere yönelik 7 adrese eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda gözaltına alınan 7 kişi, emniyette sorguları tamamlanarak Adıyaman Adliyesine sevk edildi. 7 şahıstan Ahmet T., Suat Ç., Recai K., Hacı P. ve İlyas B. tutuklanarak cezaevine gönderilirken O.S. ile L.A. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.