Fiyatı en fazla artan ürün: Maç bileti

İstanbul Tabip Odası'nın (İTO) yayınladığı verilere göre, geçtiğimiz Ağustos ayı boyunca İstanbul'da perkande fiyatında en fazla artan harcama kalemi maç giriş bilet ücreti oldu. 

Fiyatı en fazla artan ürün: Maç bileti

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) yayınladığı verilere göre, geçtiğimiz Ağustos ayı boyunca İstanbul’da perkande fiyatında en fazla artan harcama kalemi maç giriş bilet ücreti oldu.

İTO, Ağustos 2018 döneminde perakande fiyatı en fazla artan ve azalan harcama kalmlerini açıklarken, ilk sırayı yüzde 53.45’lik artış oranıyla maç biletleri aldı.

Ağustos ayında, İTO’nun İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi’nde yer alan 242 ürünün 98’inin perakende fiyatı artarken, yalnızca 30 ürünün fiyatı düştü, 114 ürünün fiyatı ise aynı kaldı.

Ağustos ayında kültür, eğitim ve eğlence harcamaları grubunda yer alan maç giriş bilet ücreti yüzde 53.45 ile fiyatı en fazla artış gösteren ürün olarak açıklandı. Fiyatlarında artış yaşanan diğer ürünler, ev eşyası harcamaları grubundan yüzde 45.71 ile battaniye, yüzde 28.22 ile buzdolabı, yüzde 28.11 ile ütü ve yüzde 26.79 ile çarşaf takımı oldu.

Dünya‘nın aktardığı habere göre, ağustos ayında gıda harcamaları yaş kuru sebze ve meyve grubunda yer alan kuru soğan yüzde 29.57 gerileme göstererek fiyatı en fazla azalan ürün oldu. Fiyatında azalış izlenen diğer ürünler, aynı gruptan yüzde 21.80 ile domates, yüzde 19.34 ile sivri biber, yüzde 18.01 ile erik ve yüzde 17.65 ile patates olarak açıklandı.