'FETÖ'cü kaynağı Hüseyin Gülerce'ye söylemiş: Washington İnce'nin kazanamayacağından kesin emin

AKP'li yazar Hüseyin Gülerce, ismini belirtmediği bir kaynağına dayandırdığı iddiasında ABD'lilerin Muharrem İnce'yi işlettiğini, asıl amaçlarının seçimi tura bırakmak olduğunu iddia etti.

'FETÖ'cü kaynağı Hüseyin Gülerce'ye söylemiş: Washington İnce'nin kazanamayacağından kesin emin

Güen cemaatinin uzun yıllar sözcülüğünü yapan, şimdilerde ise AKP’nin televizyon ve gazetelerinde boy gösteren Hüseyin Gülerce, ABD’nin CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin seçilmeyeceğinden emin olduğunu öne sürdü.

Star Gazetesi‘nde konu ile ilgili bir yazı kaleme alan Gülerce, Muharrem İnce’nin ABD’den bir yetkilinin kendisini aradığını söylemesini köşesine taşırken, ismini açıklamayacağını belirttiği bir kaynağına dayanarak İnce’nin ABD’den 3 kez arandığını yazdı.

Sözkonusu kişinin 3. defa aradığında İnce’ye “Artık direkt konuşmayalım, ben size yakın olan falan kişiyi arayacağım, o size yeni bilgileri aktaracak” dediğini belirten Gülerce, o kişinin kendi haber kaynağına söylediklerini aktarırken, “Kaynağım, Amerikalıların derdinin İnce’nin kazanması falan olmadığını, Erdoğan’ı ikinci tura bıraktırmaya çalıştıklarını kesin dille belirtti. Zaten Washington’dakiler İnce’nin kazanamayacağından kesin eminmişler.” ifadelerini kullandı.

Gülerce’nin yazısında ilgili bölüm şöyle:

“Amerikalıların İnce’yi 3. defa aradığını öğrendim. Kaynağımı açıklamayacağım. Kendisi FETÖ içinde pişmanlık duyanlardan birisi ama hala içlerinde gözüküyor. Fetullah Gülen’in en yakın halkasından, hani o “dar daire” denilen 8-10 kişiden biri. Açıklarsam ona zarar verirler. Hatta 24 Haziran’dan sonra bile açıklayamam. Zira daha sonra da önemli bilgileri aktarmak için isminin saklı kalması gerekiyor. Konumu çok kritik… Hem İnce’ye muhatap olanların güvenini kazanmış, hem de F. Gülen’in…

3. defa aradığında Amerikalı, İnce’ye “artık direkt konuşmayalım, ben size yakın olan falan kişiyi arayacağım, o size yeni bilgileri aktaracak” demiş.

O falan kişinin haber kaynağıma söyledikleri çok ilginç.

Falan kişi Amerikalı ile konuşunca küçük dilini yutacak gibi olmuş. Ona çok sıkı tembihatta bulunmuşlar ve İnce’yi işlettiklerini, ama sakın Muharrem’i uyandırmamasını tehditvari söylemişler.

Kaynağım, Amerikalıların derdinin İnce’nin kazanması falan olmadığını, Erdoğan’ı ikinci tura bıraktırmaya çalıştıklarını kesin dille belirtti. Zaten Washington’dakiler İnce’nin kazanamayacağından kesin eminmişler.

Cumhurbaşkanı olacağına kesin inanmış, havalanmış, generallerin apoletini sökeceğim diyecek kadar yargıyı unutmuş birisini, yani böylesine tava gelmiş bir adayı arasak bulamayız, modundaymışlar.

İyi demogog, yalanı leblebi çekirdek gibi ağzına dolduran birinin seçim kazanması nerede görülmüş diye kafa buluyorlarmış.”