Fethullah Gülen'in manevi oğluna 30 yıl hapis

Fethullah Gülen'in manevi oğlu ve TSK'nın sözde sorumlusu sanık Ferhat Küçük'e 30 yıl hapis cezası verildi.

Fethullah Gülen'in manevi oğluna 30 yıl hapis

Şanlıurfa’da yargılanan Fethullah Gülen’in manevi oğlu ve TSK’nın sözde sorumlusu sanık Ferhat Küçük’e 30 yıl hapis cezası verildi.

Şanlıurfa 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Ferhat Küçük, ‘FETÖ’ ile bağlantısı bulunmadığını söyleyerek hakkındaki suçlamaları reddetti.

Cumhuriyet savcısı, esas hakkındaki mütalaasında, itirafçıların ifadeleri doğrultusunda sanığın Fethullah Gülen’in manevi oğlu olarak adlandırıldığını ve örgüt içerisinde “Vedat” kod adını kullandığının tespit edildiğini belirtti.

Öğretmen olan sanığın örgütün “mahrem” yapılanmasında yer aldığının deliller ve yazışmalarla ortaya çıktığını aktaran savcı, sanığın Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Şanlıurfa, Gaziantep ve Adıyaman sorumlusu olduğunun anlaşıldığını kaydetti.

Örgüt üyeleri tarafından sanığa 2010 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) öncesi soruların ulaştırılması sayesinde sınavı kazandığının tespit edildiğine dikkati çeken savcı, sanığın örgüt yöneticiliği, kamu zararına dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik suçundan cezalandırılmasını talep etti.

Sanığa “silahlı terör örgütü yöneticiliği” suçundan 18 yıl, “Kamu zararına dolandırıcılık” suçundan 7 yıl 6 ay ve 10 bin lira para cezası ile resmi belgede sahtecilik suçundan 4 yıl 6 ay hapis cezası vererek tutukluluk halinin devamına hükmetti.