Fethullah Gülen'i ziyaret etti, AKP'nin Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı oldu

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığına Pensilvanya'da Fethullah Gülen'i ziyaret eden AKP'lilerden eski Milletvekili Arif Demirkıran'ı atadı.

Fethullah Gülen'i ziyaret etti, AKP'nin Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı oldu

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın partisinin yeni dönemi için belirlediği AKP Dış İlişkiler Başkan Yardımcılarından biri, AKP’nin ‘FETÖ’ ile ortaklığının sürdüğünün sayısız örneğinden biri oldu.

Erdoğan, AKP Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevine 24., 25. ve 26. Dönem Van Milletvekili Burhan Kayatürk, 23. ve 24. Dönem Siirt Milletvekili Arif Demirkıran, Meryem Göka, 27. Dönem Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik, AKP Yedek MKYK Üyesi Emre Ete, 22. ve 23. Dönem Karabük Milletvekili Mehmet Ceylan ve 27. Dönem İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya getirdi.

Ancak bu isimler arasında AKP eski Milletvekili Arif Demirkıran dikkat çekti. AKP’li Arif Demirkıran Fethullah Gülen’le görüşen AKP’li vekiller arasında yer almış, ziyarette çekilen fotoğraflarda Gülen’in hemen yanında durmuştu.

AKP milletvekilleri, 2012’de Boston şehrinde  Gülen cemaati tarafından organize edilen ‘Kültür Günleri’ programına gitmişti. O tarihte 12’si de AKP’li milletvekillerinden oluşan grup Pensilvanya’da Fetullah Gülen’le görüşmüştü. AKP’li vekiller Gülen’le birlikte ikindi namazı kılmış ve hatıra fotoğrafı çektirmişti.