Eskişehir'de direnişte olan Reysaş işçilerine Sınıf Tavrı'ndan ziyaret

Sınıf Tavrı Eskişehir üyeleri Reysaş işçilerini ziyaret ederek, işçilerin haklı direnişinde yanlarında olduklarını belirtti.

Eskişehir'de direnişte olan Reysaş işçilerine Sınıf Tavrı'ndan ziyaret

Geçtiğimiz Şubat ayında sendika üyesi olduğu için işten atılan 14 Reysaş işçisi yaklaşık 45 gün süren direnişinin ardından tekrardan işe iade edilmişti. Ancak Reysaş araç muayene istasyonundan daha sonra da aynı gerekçeyle 15 işçi tazminatları verilmeden işten atıldı.

Taşımacılık iş kolunda örgütlü olan DİSK’e bağlı Nakliyat-İş sendikasına üye oldukları gerekçesiyle işten atılan işçiler, 34 gündür direnişlerini sürdürüyor.

İşçiler, bir yandan sendikalara ve işçi sınıfına düşmanca tavrı bilinen Reysaş’ın direnişi bitirmek için türlü yollara başvurmasına diğer yandan soğuk hava koşullarına rağmen işyerlerinin önünde sürdürdükleri direnişlerinden geri atmıyor.

Sınıf Tavrı Eskişehir üyeleri ziyarette, Reysaş işçilerinin haklı direnişinde yanlarında olduklarını belirtirken, “Mevcut iktidarın işçi ve emek düşmanı politikaları, emeğin ve alınterinin olduğu her yerde her gün şiddetlenerek artmaya devam ediyor. Bizler biliyoruz ki bu dünyayı yaratan eller işçi sınıfının elleridir ve bu eller onu değiştirmeyi de bilir. Bu emek düşmanlarına karşı yılmayacak, mücadeleye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.