Eski Fethullahçı Akit yazarı Nurettin Veren: AKP ile Gülen Cemaati el sıkışıyor

Eski Fetullahçı Akit yazarı Nurettin Veren, AKP ile Gülen Cemaati'nin masa altından el sıkıştığı ve Gülen Cemaati mensuplarının tekrar üst kademelere atandığını iddia etti.

Eski Fethullahçı Akit yazarı Nurettin Veren: AKP ile Gülen Cemaati el sıkışıyor

Eski Gülen Cemaati üyesi Akit yazarı Nurettin Veren, yapılan bazı üst düzey atamalar nedeniyle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a olan güvenin sarsıldığını ileri sürdü. Akit’teki köşesinde iktidarı eleştiren Veren, ‘FETÖ iltisaklı atamalar, halkın Erdoğan’a olan güvenini sarsıyor’ başlıklı yazısında, “Bu tip yanlışlar halkımızın Erdoğan’ın Başkanlık sistemine olan güvenini gittikçe sarsmaktadır” ifadelerini kullandı.

‘FETÖ’nün ‘terör örgütü’ olarak tanımlanmadığı dönemde Fethullahçı olan, ancak daha sonra yollarını ayırdığını iddia eden Veren, RS FM‘de yayınlanan Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle programına konuk oldu.

‘MİLLETİMİZ ERDOĞAN’A LÜZUMUNDAN FAZLA UMUT BAĞLADI’

“Milletimiz üst üste sayın Cumhurbaşkanı’na çok gönül bağladı. Lüzumundan fazla umut bağladı. Başkanlık sistemine geçilmesi ısrarına halk bu teklife canı yürekten evet dedi. Vatandaşımızın bu sevgiyle vermeyeceği bir şey kalmadı.” diyerek sözlerine başlayan Veren, “AK Parti’nin başkanlık sisteminin beklentilere cevap vereceğini bekliyoruz ama tam tersiyle karşı karşıyayız. Atamalarda nerdeyse özellikle fetö iltisaklı olanlar tercih ediliyor.” dedi.

‘AK PARTİ İLE GÜLEN TARİKATI MASA ALTINDAN EL SIKIŞIYOR’

“Bu davranışların AK Parti’yi yıprattığını, adeta ana direklerini sarstığını söylüyorum.” diyen Veren, şu çarpıcı ifadeleri de kullandı:

“Hatta ‘AK Parti ile FETÖ masa altından el mi sıkışıyor?’ diyenler var. Ben de bunu söylüyorum, yazdım. Çünkü dost acı söyler. Bu ülke Cumhurbaşkanı’nın çiftliği değil. Biz direkten döndük. 15 Temmuz’u yaşadık. Ülkemiz az kalsın batacaktı. Bizim ikinci defa hata yapma lüksümüz yok.”

‘GÜLEN’LE İLİŞKİSİ 20 YILDIR DEVAM EDEN BİRİNİN 17-25 ARALIK’TAN SONRA TEMİZ OLDUĞUNU SÖYLEYEMEYİZ’

AKP’nin 17 — 25 Aralık’tan sonra ‘FETÖ’yle ilişiğin kesilmesinin bir milat olarak değerlendirmesine de değinen Veren, “17-25 bana göre çizgiyle çizilmiş bir milat değil. Gülen’le ilişkisi 20 yıldır devam eden birinin 17-25’ten sonra tertemiz olduğunu söyleyemeyiz.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı tarafından bugün açıklanan Politika Kurulu listesinde yer alan Prof. Beril Dedeoğlu’na ilişkin “Beril Dedeoğlu’nun dokunulmaz olması bilinçli bir anlaşma varmış gibi hissettiriyor.” ifadesini kullanan Veren, “Onun konumundakiler müebbet hapisle yargılanıyor.” diye konuştu.

‘AKİT GAZETESİ YAZIMI SANSÜRLEDİ’

Veren, gazetesi Akit’te yazısının sansürlendiğini ve yarısının yayımlandığını da belirterek, “Yazım da sansürlendi. Yarısını yayınlamadılar. Hükümetin sıkıntıya gireceğini muhalefetin eline koz geçeceğini düşündüler.” dedi.