Turhal ve Ilgın Şeker Fabrikaları satıldı

Erzurum Şeker Fabrikası ihalesinde teklif veren olmadı

Turhal ve Ilgın Şeker Fabrikaları satıldı

Erzurum Şeker Fabrikası ihalesinde teklif veren olmadı. Erzurum şeker fabrikası ihalesine sadece iki firma katıldı. Doğuş Gıda Yiyecek ve MBM Enerji teklif verirken, masada sadece MBM Enerji yer aldı. Doğuş ihaleye gelmedi, ancak teklifini gönderdi. İhale 211 milyon lirayla başladı, ancak MBM Enerji Enerji bu rakamı duyunca ihaleden çekildiğini açıkladı. Doğuş da masada olmadığı için ihale teklifsiz sona erdi.

Erzurum Şeker Fabrikası için teklif verilmedi

ÖİB, tekliflerin yetersiz gelmesi nedeniyle Erzincan’daki şeker fabrikasıyla Kastamonu şeker fabrikasının teklif alma gününü ertelemişti. İhaleler bugün saat 14:30’da Erzurum fabrikasıyla başladı. Erzurum Şeker Fabrikası için teklif veren olmadı.

Turhal Şeker Fabrikası satıldı

Turhal şeker fabrikasına Bilgi Gıda, Kayseri Şeker, Albayrak Turizm, Doğuş Gıda ve Mutlucan Tuz teklif verdi. Turhal Şeker Fabrikası ihalesini 569 milyon TL’lik teklifle Kayseri Şeker kazandı.

Turhal şeker fabrikası saat 15:00’de, Ilgın şeker fabrikasının ihalesi de saat 16:00’da yapılacak. Böylece hükümet yarımşar saat arayla 3 fabrikayı özel sektöre devredecek.

Turhal’dan sonra Ilgın da satıldı

Turhal Şeker Fabrikası’nın ardından Konya Ilgın Şeker Fabrikası da satıldı.İhaleyi 637 milyon TL rekor bedelle Alteks Tekstil kazandı.

Kaynak Yeniçağ: Turhal ve Ilgın Şeker Fabrikası satıldı!

 

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this