Erken seçim önergesi Anayasa Komisyonu'nda kabul edildi

Erken seçim önergesinin bugün TBMM Anayasa Komisyonunda görüşülmesine ilişkin AKP Grup önerisi kabul edildi

Erken seçim önergesi Anayasa Komisyonu'nda kabul edildi

TBMM Genel Kurulunda, AKP ve MHP’nin ortak erken seçim önergesinin bugün TBMM Anayasa Komisyonunda görüşülmesine ilişkin AKP Grup önerisi kabul edildi.

TBMM Genel Kurulunda, AKP ile MHP’nin ortak verdiği Genel Seçiminin Yenilenmesi ve Seçimin 24 Haziran 2018 Tarihinde Yapılması Hakkındaki Önergesinin 48 saat geçmeden TBMM Anayasa Komisyonunda görüşülmesine ilişkin AKP Grup önerisi kabul edildi.

TBMM Genel Kurulunda, AKP gündem ve çalışma saatlerine ilişkin grup önerisi ele alındı.

Kabul edilen öneriye göre, Genel Seçiminin Yenilenmesi ve Seçimin 24 Haziran 2018 Tarihinde Yapılması Hakkındaki Önerge, 48 saat geçmeden Anayasa Komisyonunda görüşülecek.

Genel Kurul, haftalık çalışma günlerinin dışında yarın saat 14.00’te de toplanacak.

23 Nisan 2018 Pazartesi günü yapılacak özel birleşimde, konuşmaların tamamlanmasından sonra kanun tasarı ve teklifleri ile komisyonlardan gelen işlerin görüşülmesine devam edilecek.

CHP, önerinin İçtüzüğe aykırı olduğu gerekçesiyle usul tartışması açtı. Ancak TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, tutumunda bir değişiklik olmadığını belirterek, öneriyi işleme aldı.

CHP VE HDP’YE RET

Öte yandan, HDP’nin “Bireysel silahlanma” ve CHP’nin “FETÖ’nün siyasi ayağı” ile ilgili araştırma önergelerinin bugün ele alınması önerileri kabul edilmedi.