Erdoğan 'Tayyipler Alemi'nden tutuklanan ODTÜ'lüleri çaya çağırdı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin (ODTÜ) mezuniyet töreninde taşınan  'Tayyipler Âlemi' pankartına ilişkin dört öğrenci ve pankartı bastığı belirlenen bir kişi hakkında, ‘cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan dava açılmış, dört öğrenci tutuklanmıştı.

Erdoğan 'Tayyipler Alemi'nden tutuklanan ODTÜ'lüleri çaya çağırdı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin (ODTÜ) mezuniyet töreninde taşınan  ‘Tayyipler Âlemi’ pankartına ilişkin dört öğrenci ve pankartı bastığı belirlenen bir kişi hakkında, ‘cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan dava açılmış, dört öğrenci tutuklanmıştı.

Milliyet‘ten Talat Atilla‘nın köşesinde; tutuklanmalarının ardından serbest bırakılan ODTÜ öğrencilerine  mezuniyet töreninde ‘Tayyipler Âlemi’ pankartı açtıktan sonra önce gözaltına alınıp sonra serbest bırakılan 4 öğrenciye Erdoğan’dan çay daveti gittiğini yazdı. Atilla, Erdoğan’ın avukatı aracılığıyla öğrencilere iletilen mesaja öğrencilerden de olumlu yanıt geldiğini de iddia etti.

Talat Atilla şunları yazdı:

“İlginç ama hoşuma giden özel bir bilgi aldım.

2018 ODTÜ mezuniyet töreninde “Tayyipler Âlemi” pankartı açtıktan sonra önce gözaltına alınıp, sonra serbest bırakılan 4 öğrenciye Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çay daveti gitmiş.

Erdoğan’ın avukatı aracılığıyla öğrencilere iletilen mesaja öğrencilerden de olumlu yanıt gelmesi ayrı bir güzellik…

Açılan pankart ne kadar eleştiri sınırlarını zorluyor, maksadı aşıyorsa, Erdoğan’ın daveti, bir o kadar yerinde ve anlamlı…

Bu küçük davet, toplumsal kutuplaşmayı bitirmek için büyük bir yol açabilir!

Erdoğan, toplumsal mütabakat çerçevesinde Fazıl Say gibi muhalif bazı isimlere de çay daveti yapmayı düşünüyor. Cumhurbaşkanı, kısa süre önce annesi vefat eden Say’a telefonla taziyede de bulunmuştu.”