Doktorun yüzüne tekme atan saldırgan serbest bırakıldı

Samsun’daki bir hastanede doktorun yüzüne tekme atan saldırgan serbest bırakıldı. 

Doktorun yüzüne tekme atan saldırgan serbest bırakıldı

Samsun’a bağlı Atakum ilçesinde özel bir hastanede çalışan doktora, bayramın ilk günü saldırı meydana geldi. Samsun’daki bir hastanede doktorun yüzüne tekme atan G.S. serbest bırakıldı.

Güzelyalı Mahallesi’ndeki bir kafede çıkan kavga sonrasında polisin sıktığı biber gazından rahatsızlanarak hastaneye başvuran saldırganlar, gittikleri hastanede de arbede çıkarttı.

G.S. isimli şahıs, hastanede yanlarına gelen görevli doktor A.N.’nin yüzüne tekme attı ve güvenlik görevlisi T.Y.’ye de saldırdı.

Saldırı hastanenin güvenlik kamerası tarafından kaydedilirken, saldırganlar olay yerinden kaçtılar. Saldırganlardan G.S. olaydan sonra avukatı ile birlikte Denizevleri Polis Merkezi’ne giderek teslim oldu. G.S.’nin ifadesini alan polisler, savcılığın talimatı sonrasında serbest bırakıldı.

Sağlık Bakanlığı’ndan açıklama

Olayla ilgili Sağlık Bakanlığı’ndan açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Kendini bilmez magandaların Samsun’da bir özel hastanede doktor ve güvenlik görevlilerine karşı uyguladığı şiddet karşılıksız kalmadı. Savcılık yeniden harekete geçerek tekrar göz altı ve tutuklama kararı verdi. Kamuoyunun ve sağlık camiasının tepkisini çeken ve infiale neden olan olay şöyle gelişti. Samsun’da bir gece kulübünde çıkan tartışma kavgaya dönmüş ve yaralananlar olmuştur. Yaralıların Samsun’da özel bir hastaneye naklinden sonra, tartışma ve kavgayı hastanede de sürdürmek isteyen magandalar, önce hastanenin güvenlik görevlileri tarafından “Adı geçen yaralıların hastanede olmadıkları” söylenerek uzaklaştırılmıştır, ancak daha sonra aynı kişiler hastaneyi tekrar basmışlardır. Magandaların uyguladıkları şiddet sonucu hem güvenlik görevlileri hem de doktor yaralanmıştır. Doktorun daha sonra yapılan muayene ve tedavisinde burnunun ve uyluk kemiğinin kırıldığı tespit edilmiştir.Polisin müdahalesi üzerine magandalar gözaltına alınmış, ancak daha sonra savcılık tarafından serbest bırakılmıştır.Şiddet olayının vuku bulması kadar, zanlıların serbest bırakılması kamuoyunda oluşan infiali artırmış ve bunun üzerine harekete geçen savcılık yeniden zanlıları gözaltına almıştır. Zanlılardan bir tanesi, daha önce bir polisin bıçaklanması olayına karıştığının tespit edilmesinden sonra tutuklanmıştır. Yaralı doktor ve güvenlik görevlilerinin genel sağlık durumları iyidir. Kendilerine geçmiş olsun diyor, bu tür şiddet olaylarının tekrarlanmaması dileği ile bu müessif hadiseyi kınıyoruz. Saygıyla kamuoyuna duyurulur.”