Disipline sevk edilen CHP'li Yılmaz Öztürk'den Kılıçdaroğlu'na: Sıkıyorsa at beni

CHP Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilen Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz açıklamalarda bulundu.

Disipline sevk edilen CHP'li Yılmaz Öztürk'den Kılıçdaroğlu'na: Sıkıyorsa at beni

CHP Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilen Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz açıklamalarda bulundu. Öztürk CHP’de genel başkanlık için hazırlandığını belirterek “İstifa etmiyorum ne yapıyorsan yap. Sıkıyorsa at beni buradan rezil ol kepaze ol.” dedi.

CHP Grup Yönetim Kurulu tarafından Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilen, Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın açıklamarı şöyle:

“Bu disiplin soruşturması yanlıştır, hukuksuzdur kınıyorum. Bu CHP’de farklı bir yerde olduğumuzun göstergesidir. Eğer kendi partisinde kendi milletvekillerine karşı sansür uyguluyorlarsa bu CHP’nin politikası olamaz. Koca CHP’de sanki Cumhurbaşkanı adayı yokmuş gibi dışarıdan devşirme adaylar için kulisler yapanlar CHP’nin politikalarını ihlal etmişlerdir. Siz birisine diktatör diyorsanız siz kendi partinizin içerisinde onun bir karbon kopyası olursanız bu CHP’nin politikasına aykırıdır. Bütün seçimleri kaybedip hala koltuğunu terk etmeyen anlayış CHP politikası olamaz. Sana olan umudumu kesmiş bitirmişim ben. Hesabın benim önümü kesmek beni şeytanlaştırmak sen neyi savunuyorsun?

Sen istiyorsun ki Öztürk Yılmaz partiden defolup gitsin istiyorsun çünkü sen beni rakip olarak görüyorsun. AKP ile iş tutuyorsun yanlış yoldasın. Partiyi zorlama hala yerel seçimlerde de yanlış yoldasın. Arkamda duramadın trollere teslim ettin. İstiyorsun ki çekip gideyim. Sen yönetemiyorsun ben de bir hazırlık içindeyim biliyorsun. Genel başkanlık olarak bir hazırlığımın olduğunu biliyorsun. Sen beni rakip olarak görüyorsun. Parti içindeki yükselişimden rahatsızsın. Tarih seni yargılayacak. Siz aşağılıp bir işe imza attınız. İstifa etmiyorum ne yapıyorsan yap. Sıkıyorsa at beni buradan rezil ol kepaze ol.”