Din öğretmeni, öğrenciyi yerde sürükleyip tekmeledi!

Diyarbakır'da 12 yaşındaki öğrenci arkadaşına tükürdüğü için öğretmeni tarafından yerde sürüklenerek feci şekilde dövüldü. Okul müdüründen ise öğretmene destek geldi.

Din öğretmeni, öğrenciyi yerde sürükleyip tekmeledi!

Diyarbakır’da merkez Yenişehir ilçesindeki bir ortaokulda görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni M.M.T., 12 yaşındaki öğrencisi U.O.’yu “arkadaşına tükürdüğü” gerekçesiyle feci şekilde dövdü. M.M.T., sınıfta öğretmen D.G.’nin gözleri önünde 7. sınıf öğrencisi U.O.’yu yerlerde sürükleyip tekme tokat darp etti.

Küçük çocuğun gözünün şiştiğini gören annesi Canan O. okul yönetimiyle görüştükten sonra hastaneden aldığı darp raporuyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

“MÜDÜR YARDIMCISI ANLATMAMA İZİN VERMEDİ”

Habertürk‘te yer alan habere göre, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube’de ifade veren U.O. olayı şöyle anlattı: “Öğretmenler zili çaldığında sınıfa girmek için koridorda beklerken 8. sınıf öğrencisi M.T. bana ‘Şişko’ dedi. Ben de kendisine tükürdüm. Öğretmen M.M.T. tükürdüğümü görmüş ve beni yanına çağırmış ancak duymadığım için sınıfıma girdim. Peşimden geldi, sağ yanağıma bir tokat vurdu, yakamdan tutup beni yere savurdu. Yerdeyken tekme tokat vurmaya başladı. Kafama ve sağ böbreğimin olduğu yere tekme attı. Sonra çıkıp gitti. Sınıf öğretmenim D.G. de sınıftaydı, olan biteni gördü ancak müdahalede bulunmadı. Eve gidip anneme anlatmak istedim ama müdür yardımcısı izin vermedi.”

PARA TEKLİF ETTİLER

U.O., davadan vazgeçmeleri için okulda maruz kaldığı baskılar nedeniyle 20 gündür okula gidemediğini öne sürerken, anne Canan Ö. ise öğretmen M.M.T.’nin yakınlarının, şikâyeti geri çekmeleri karşılığında para teklifinde bulunduğunu iddia etti.

‘EMPATİ YAPIN’ DEDİ!

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün görevlendirdiği müfettişler, tarafların ve tanıkların ifadesini aldı. M.M.T., “Dövmedim. Bana tükürdü, küfretti. Bağırdım, ittirdim” dedi. Tanık öğretmen D.G. dayak iddiasını yalanladı, öğrenciler “Öğretmen U.O.’yu dövdü” diye konuştu. İddiaları sorduğumuz Okul Müdürü B.Y. ise M.T.T.’yi savundu: “Çocukları barıştırdım. Öğretmenim kesinlikle dövmediğini söyledi. Zaten öyle bir insan değil. Ben şiddete karşı biriyim, kendisine sordum ‘Yok’ dedi. Müfettişlere de yaşananları anlattım. Yaramaz bir çocuk. Siz olsaydınız ne yapardınız? Empati yapın.”