Denizler Sosyalist Türkiye sözüyle anılacak

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan idam edilişlerinin 46 yılında anılacak.

Denizler Sosyalist Türkiye sözüyle anılacak

Türkiye Komünist Hareketi (TKH) Gençliği, 12 Mart darbesinden sonra idam edilen gençlik önderleri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı, aramızdan ayrılışlarının 46. yılında İstanbul Dolmabahçe’de anacak.

TKH Gençliği’nden yapılan anma çağrısı şöyle:

Denizler’e sözümüz Sosyalist Türkiye!

1972’den bu yana her 6 Mayıs’ta olduğu gibi, sosyalizm mücadelesinin simgelerinden olan Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan‘a verdiğimiz “Bağımsız, Sosyalist Türkiye” sözünü bir kez daha yineliyoruz.

Orta Doğu’nun emperyalizm tarafından taşeron olarak kullanılan cihatçı terör örgütleri eliyle kan gölüne çevrildiği, AKP iktidarının ülkemizi emperyalizme tam boy bağımlı hale getirdiği bir dönemde Denizlerin anti-emperyalizm mücadelesi yeniden yükseltilmelidir. Birilerinin unuttuğu sosyalizm mücadelesinin kırmızı çizgisi olan anti –emperyalist mücadeleyi, TKH Gençliği olarak yükselteceğimizi ilan ediyoruz!

Türkiye’de sosyalizm mücadelesinde önemli bir sayfa açmış 3 fidana borcumuz; ülkemizde sosyalist devrimin parçası yeni bir komünist kuşak yaratmak olacaktır.

Sosyalizm uğruna, “Okumuş gençlik, emekçi ‎halkına sorumludur” şiarıyla gözünü kırpmadan ölüme koşmuş ve mücadele etmiş tüm devrimcilere TKH Gençliği olarak söz veriyoruz: Bu mücadeleyi sonuna kadar götüreceğiz!

Deniz’lerin mücadelesini günümüze taşımak, ülkemizin içinden geçtiği karanlık süreçte bağımsızlık, eşitlik, özgürlük ve sosyalizmin sesini yükseltmek için 5 Mayıs Cumartesi günü saat 14.30’da Dolmabahçe’de buluşuyoruz.

Selam olsun 6. filoyu denize dökenlere!

Selam olsun “Tam Bağımsız, Sosyalist Türkiye” diyenlere!

TKH Gençliği

03.05.2018″