Sportmence

Deniz Naki'den Mesut Özil'e: Seni yerli ve milli görenler, beni neden terörist gördüler?

Futbolcu Deniz Naki, Mesut Özil’e “Seni yerli ve milli görenler, beni neden terörist gördüler?” diye sordu.

Almanya’da uğradığı silahlı saldırı sonrası ‘güvenlik kaygısı’ nedeniyle Türkiye’ye dönmeyeceğini açıklayan futbolcu Deniz Naki, Mesut Özil’e “Seni yerli ve milli görenler, beni neden terörist gördüler?” diye sordu.

Amedspor’un eski futbolcusu Deniz Naki twitter hesabından, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la fotoğraf çektirdiği için Almanya’da ırkçılığa maruz kaldığını belirterek Alman Milli Takımı’ndan ayrılan futbolcu Mesut Özil’le ilgili açıklama yaptı.

“Son günlerde benim de vatandaşı olduğum Almanya’da milli takım oyuncu olan Mesut Özil’le ilgili durum elbette üzücüdür” ifadesini kullanan Naki, futbolun etik kuralları çerçevesinde bir sporcuya görüşleri ve düşüncelerinden dolayı tepki verilmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi.

Deniz Naki’nin Mesut Özil’e hitaben “Seni yerli ve milli görenler, beni neden terörist gördüler?” notuyla paylaştığı açıklama şöyle:

Amedspor’da forma giyerken PFDK tarafından 3 yıl 6 ay futboldan men ve 273 bin lira para cezasına çarptırılan Deniz Naki, Almanya’da uğradığı silahlı saldırı sonrası ‘güvenlik kaygısı’ nedeniyle Türkiye’ye dönmeyeceğini açıklamıştı.

 

Yukarı