Cüneyt Arkın'ın eşinden açıklama

Hastanede tedavi altında bulunan usta oyuncu Cüneyt Arkın'ın durumu ile ilgili eşi Betül Arkın'dan açıklama geldi.

Cüneyt Arkın'ın eşinden açıklama

İstanbul Silivri’deki evinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan oyuncu Cüneyt Arkın’ın, eşi Betül Arkın, “Durumu gayet iyiye gidiyor. Zaten telif haklarımı almadan ölmem merak etmeyin” dedi.

Koah hastası olan 81 yaşındaki Arkın, solunum yetmezliği ile götürüldüğü hastanede tedavi altına alındı.

Usta sanatçının sağlık durumunun iyiye gittiğini belirten hastane sahibi Dr. Hayati Arkaz, “Bugün (dün) saat 10.00 gibi konuştuk, elimi sıktı. Büyük ihtimalle birkaç gün içinde normal servise alacağız. 24 saatte beklemediğim şekilde tedavisinde düzelme oldu. Sağlık durumu iyiye gidiyor, elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

Hürriyet’ten İsmail Bayrak’ın haberine göre, eşi Betül Arkın ise eşinin sağlık sorunları ve yaşadıkları süreçle ilgili konuştu. Betül Arkın, “Kendisinin bilinen zaten ağır koah hastalığı vardı. Şimdi gayet kendinde, bilinci açık ve 1-2 gün daha hastanede kalacak. Yoğun bakımda olmasının amacı düzenli oksijen verilmesi. Bende fazla konuşturmuyorum kendisini yorulmasın diye. O bizim Malkoçoğlu’muz, yok başka bir tane daha Malkoçoğlu. Adalet Bakanımız ve daha birçok kişi aradı sağolsunlar yakından ilgileniyorlar. Zaten Cüneyt bize ‘Merak etmeyin ben telif haklarımı almadan ölmeyeceğim. Hakkımız yeniliyor yedirmeyeceğim, telif haklarımı aldığım gün öleceğim’ dedi. İnşallah yakın zamanda sağlığına kavuşur. Tabi zaman ne gösterir bilinmez. Sevenleri bilsin ki şu an gayet iyi” dedi.