Cumhuriyet Gazetesi'nden yeni açıklama

Cumhuriyet gazetesindeki yönetim değişikliğinin ardından gelen istifalara ilişkin yeni Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya bir açıklamada bulundu. Küçükkaya, kimsenin iş akdine son verilmediğini, ayrılanların kendi istekleriyle ayrıldığını savundu.

Cumhuriyet Gazetesi'nden yeni açıklama

Cumhuriyet gazetesindeki yönetim değişikliğinin ardından gazetede bugün itibariyle istifa edenlerin sayısı 21’e ulaşırken, gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, ”Yeni gazete yönetimi, göreve başladığı birkaç günlük süreç içinde kimi çevrelerce yazılanın aksine hiçbir çalışanın iş akdine son vermemiştir” dedi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, kimsenin işten çıkarılmadığını öne sürdü.

Küçükkaya’nın açıklaması şöyle:

“Emekçi hakları ve düşünce özgürlüğünden yana ilkelerinden ödün vermeyecek olan gazetemiz yönetimi çalışanlarıyla bir bütündür. Yeni gazete yönetimi, göreve başladığı birkaç günlük süreç içinde kimi çevrelerce yazılanın aksine hiçbir çalışanın iş akdine son vermemiştir.

Genel yayın ilkelerimiz çerçevesinde düşüncelerini özgürce açıklayan yazarlarıyla birlikte çalışmaktan onur duyacağını da duyurmuştur. Gazetemizde yazmakta olan kimi yazarlarımız kendi istekleriyle Cumhuriyet’ten ayrılmayı yeğlemişler ve sayfalarımızda yer verdiğimiz yazılarıyla okura veda etmişlerdir. Cumhuriyet ailesi olarak bugüne kadar verdikleri emekler için kendilerine teşekkür ederiz.

Genel Yayın Yönetmenliği’ne atanmamın ardından yollarını bizimle ayıran arkadaşlarımızın yerine uzun yıllardır Cumhuriyet ailesine emek veren isimlerle okurumuzun karşısına çıkıyoruz.

1995’ten bu yana gazetemiz çatısı altında görev yapan Sertaç Eş Ankara temsilciliğini, 20 yıldan bu yana yazıişlerinde editör olarak görev yapan Serkan Ozan ile 18 yıldan bu yana Cumhuriyet’te çalışan ve 3 yıldan bu yana ekonomi servisimizi yöneten Olcay Büyüktaş Akça yazıişleri müdürlüklerini, 11 yıldan bu yana haber merkezinde editörlük yapan Ozan Alper Yurtoğlu sorumlu müdürlük görevini, 14 yıldan bu yana Haber Merkezi’nde editör olarak çalışan Murat Hantaş ise haber merkezi şefliğini üstlenmişlerdir. Yıllardır Cumhuriyet’e emek veren arkadaşlarımın yeni görevlerinde başarılı olacağına inancım tamdır.