CHP'li vekilden kritik iddia: Roketler Reyhanlı kırsalından atılıyor

CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, Reyhanlı'ya atılan roketlerin sınırın Suriye tarafından atılmadığını öne sürdü.

CHP'li vekilden kritik iddia: Roketler Reyhanlı kırsalından atılıyor

CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, yaptığı açıklamada, Reyhanlı’ya atılan roketlerle ilgili kritik bir iddiada bulundu.

Dudu, “Bu roketlerin menzili 12 kilometre. Ve buradan (Reyhanlı kent merkezi) Suriye sınırı yani Afrin bölgesi 12 kilometreden daha fazla. Yine aldığımız bilgiye göre, saldırının daha önceden hazırlanarak, Türkiye topraklarından bir yerden yapıldığı bilgisi bize verildi” dedi.

Cumhuriyet‘e konuşan Dudu, “Bu roketlerin menzili 12 kilometre. Ve buradan (Reyhanlı kent merkezi) Suriye sınırı yani Afrin bölgesi 12 kilometreden daha fazla. Yine aldığımız bilgiye göre, saldırının daha önceden hazırlanarak, Türkiye topraklarından bir yerden yapıldığı bilgisi bize verildi. Yani saldırının terör örgütü tarafından yapıldığı noktasında şüphe yok ancak, Suriye’den değil, Reyhanlı kırsalından önceden hazırlık yapılmak suretiyle bu saldırının yapıldığı ve roketlerin oradan ateşlendiği bilgisi bize ulaştı. Bu da ciddi ve dikkate alınmaya değer bir bilgidir. Bu noktada hükümetin, devletin gerekli tedbirleri alacağını ve üzerine düşeni yapacağına inanıyorum” diye konuştu.