CHP'li Öztürk Yılmaz: Beni korumakla görevli özel harekatçı IŞİD'in arkasında namaza durdu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Musul Başkonsolosluğu yaptığı dönemde yaşanan IŞİD baskınına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

CHP'li Öztürk Yılmaz: Beni korumakla görevli özel harekatçı IŞİD'in arkasında namaza durdu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Musul Başkonsolosluğu yaptığı döneme yönelik iddialar hakkında konuştu. Yılmaz, personeliyle kendisini bilinenin aksine IŞİD’in elinden MİT’in kurtarmadığını, kendisini korumakla görevli olan özel harekatçının IŞİD’lilerin arkasında namaza durduğunu söyledi.

Afrin’e yönelik harekata Özgür Suriye Ordusu’nun da dahil edilmesini eleştirdiği ve “ÖSO’nun kaynağı El Kaide” dediği için hükümetin hedefi haline gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, hakkındaki iddialarayanıt verdi.

Halk TV’de Fatih Ertürk’ün konuğu olan Yılmaz, Musul Başkonsolosluğu’na IŞİD baskınıyla da ilgili önemli iddiaları da gündeme getirdi.

“IŞİD’İN ARKASINDA NAMAZA DURDULAR”

Yılmaz, programda şunları söyledi:

“Eğer AKP’den siyasete girmiş olsaydım heykelimi dikmiştiniz, bu kadar alçalmayın. Sizin neyden korktuğunuzu biliyorum. Ama bunlar işe yaramaz. 101 günlük esaret sırasında bazı konsolosluk çalışanları IŞİD’in arkasında namaza durdu. Ben artık bu işin arkasında başka bir şey arıyorum, bu iş başka bir yere gidiyor.

“IŞİD’E YAKIN BİR TİP”

“O kişi (Özel harekatçı Abdülsettar Yaşar) Arapça bilen, Musul Başkonsolosluğu basılmadan hemen önce gelen bir isim. Benim şüphelerimin olduğu bir tip, düşünce olarak IŞİD’e yakın olan bir tip. Bakın Musul baskınında bir anda ‘Arapça biliyorum’ diyerek ortaya çıkıyor. IŞİD’in belgelerini bana imzalatmak istiyor, ben reddediyorum. Döndükten sonra bunların IŞİD ile ideolojik yakınlığı olduğunu söyledim. ‘Bunlarla ilgili bir işlem yapın’ dedim. Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış, ne görevden alması bunları terfi ettirdiler. IŞİD’le bu kadar içli dışlı, nedir bu samimiyet? Bu utanmaz herifler şimdi iftira atıyor. Bunu konuşturan kimse, bununla işbirliği yapıyor. Bunların hemen yargılanması lazım.

İçişleri Bakanlığı’ndan talimat verdiler, benim ‘çatışın’ dememe rağmen ‘hayır kesinlikle çatışmayın talimatı’ geldi. Alayına başkaldırıyorum. Madem siz devletin itibarını düşünmüyorsunuz, ben hiç düşünmüyorum. Ya beni öldüreceksiniz ya da ben sizin yakanıza yapışacağım.”

‘BİR TANESİ ÇIKSIN KARŞIMA…’

“Konsolosluk çalışanlarıyla birlikte Türkiye’ye teslim edilişimizi MİT gerçekleştirmedi. O siyasilerden bir çıksın bakalım! Bir söylesinler bakalım, bizi kim getirdi? Hadi çıksın birisi konuşsun bakalım. Bizi Türkiye’ye kim getirdi. Bir tanesi çıksın benim karşıma bütün kamuoyu önünde açıklayacağım. Meydan okuyorum benimle yüz yüze bir çıksın açıklasın! Nasıl olmuş, ne olmuş, FETÖ’cüler nerede duruyormuş? Bir bir açıklayacağım…”