CHP'li Çelebi, kurultay imzalarında son durumu açıkladı

CHP'de parti yönetimine muhalif ekibin olağanüstü kurultay için topladığı imza sayısında 600 sayısına ulaşıldığı, gereken sayının ise bugün tamamlanacağı belirtiliyor.

CHP'li Çelebi, kurultay imzalarında son durumu açıkladı

CHP’de parti yönetiminde değişiklik için olağanüstü kurultaya gidilmesini isteyen Parti Meclisi (PM) üyelerinden İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, şu ana kadar toplanan imzaların 600’ü bulduğunu söyledi. Çelebi, kurultay için gerekli olan 634 imzanın gün içerisinde tamamlanacağını söyledi.

Delegelerin değişim için imza vermeyi sürdürdüğünü ve gerekli olan 634 imzanın bugün toplanacağını ileri süren Çelebi, “değişim”in gerçekleşmemesi halinde yerel seçimlerde hüsran yaşanacağına işaret ederek, “İmzalar 600’ü buldu. Bu bile büyük bir mesaj. Bir şekilde bu değişimin başlatılması elzem oldu. Bölünmeye gerek yok. Tabanın, halkın isteği belli. Halkta umut yaratacak bir değişime ihtiyaç var. Aksi takdirde yerel seçimler bizim için hüsran olur. O nedenle bunu bir an önce gerçekleştirmek gerekiyor. Ortak aklı ortaya çıkarmak gerekiyor” diye konuştu.

İmzaların 634’u bulması halinde CHP Genel Merkezi’nin 45 gün içerisinde kurultayı toplaması gerekiyor.