CHP'den vekillere 'din', 'boykot' ve 'TSK' uyarıları

CHP, vekillere gönderdiği talimatta, "Seçimde hırsızlık yapılacağı, seçim sonuçlarının baştan belli olduğu, bu gerekçelerle seçimlerin boykot edilmesi" gibi söylemlerde bulunmamalarını istedi.

CHP'den vekillere 'din', 'boykot' ve 'TSK' uyarıları

CHP Basınla İlişkiler ve Kurumsal İletişim Başkanlığı, milletvekillerine gönderdiği haftalık bilgilendirme raporunda çeşitli uyarılarda bulundu.

Raporda vekillerin seçim, TSK ve dini konulardan söz ederken nasıl bir tutum almaları gerektiği konusunda yapılan uyarılar dikkat çekti.

BirGün’den Sebahat Karakoyun‘un aktardığına göre, raporda ‘Konuşulmaması Gerekenler-Dikkat Edilmesi Gereken Konular’ başlığı altında sıralanan uyarılardan bazıları şöyle:

-Kutlama mesajlarının dışında dini konulara girilmemeli.

-Türk Ordusu ve Genelkurmay Başkanlığı ile ilgili eleştirel söylemlerde bulunulmamalı.

-Türkiye’nin etnik ve mezhepsel yapılanmalarına yönelik birleştirici bir söylemde bulunulmalı.

-Partinin iç organlarında konuşulması gereken hususlar medya önünde konuşulmamalı. İlkemiz daima “Kol kırılır yen içinde kalır” olmalıdır.

-Seçimde hırsızlık yapılacağı, seçim sonuçlarının baştan belli olduğu, bu gerekçelerle seçimlerin boykot edilmesi gibi söylemlere girilmemeli. Seçmen umutsuzluğa itilmemeli.

-Sosyal medya hesaplarından yapılacak paylaşımlarda bireysel görüşler yerine parti politikasına uygun söylemler tercih edilmeli.