CHP'de 'muhaliflere' bu mesaj gönderildi

CHP Genel Merkezi’nin ‘seçimli olağanüstü kurultay toplamaya yetecek kadar imza bulunamadığını’ açıklamasının ardından parti yönetimine muhalif delegeler tüzük kurultayına gitme önerisini tartışmak üzere Ankara'da bir araya gelecek.

CHP'de 'muhaliflere' bu mesaj gönderildi

CHP Genel Merkezi’nin ‘seçimli olağanüstü kurultay toplamaya yetecek kadar imza bulunamadığını’ açıklamasının ardından parti yönetimine muhalif delegeler tüzük kurultayına gitme önerisini tartışmak üzere Ankara’da bir araya gelecek. Çağrı Heyeti’nden kurultay çağrısında bulunan delegelere giden mesaja göre, toplantıda bundan sonraki yol haritası belirlenecek.

CHP’de olağanüstü kurultay için harekete geçip yeterli imza toplayamayan Muharrem İnce ve ekibi tüzük kurultayına gidip gitmemeyi tartışmak üzere pazar günü Ankara’da buluşuyor. Muhaliflerin oluşturduğu Çağrı Grubu, tüzük kurultayı önerisini tartışmak üzere imzasını veren delegelerle pazar günü Ankara’da Türkiye Barolar Birliği’ne ait Latanya Oteli’de toplanıyor.

Hürriyet’ten İsmail Saymaz’ın haberine göre, Çağrı Heyeti adına delegelere gönderilen mesajda şöyle denildi:

“Sevgili Yol Arkadaşımız,

Olağanüstü Kurultay çağrısında bulunan delegelerimiz ile bir araya gelip bundan sonraki yol haritamızı belirlemek üzere 12.08.2018 Pazar günü saat:14.00’te Ankara Latanya otelde toplantı düzenleyeceğiz. Düşünceleriniz bizim için önemlidir. Katılımınızı rica ederiz.

Saygılarımızla.”

TÜZÜK KURULTAYI TARTIŞILACAK

Muharrem İnce’nin de katılacağı toplantıda tüzük kurultayı önerisi tartışılacak. Bu toplantıda alınacak karar doğrultusunda pazartesi Noter’e gidilerek, tüzük kurultayı için imza verilecek. Tüzük kurultayına gidilebilmesi için toplam delegelerin yüzde 20’sinin imzası yetiyor. Bu da 248 delegeye denk düşüyor. Muhalifler, tüzük kurultayında 622 imza toplayarak, genel başkan seçimi yapmayı planlıyor.