CHP'de 'gizli karar merkezi' iddiası

Habertürk TV'de yayınlanan 'Türkiye'nin Nabzı' programında Sevilay Yılman CHP ile ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu. Ancak iddiada geçen isimler birbirini yalancılıkla suçladı.

CHP'de 'gizli karar merkezi' iddiası

Habertürk TV’deki ‘Türkiye’nin Nabzı’ programında konuk olan ve CHP kulislerinden aktardığı duyumlarla dikkat çeken yazar Sevilay Yılman, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan’ın söylediği iddia edilen ilginç bir sözü stüdyoda açıkladı. Ancak Özkan yayına bağlanarak Yılman’ı müfterilikle suçladı. Sevilay Yılman ise iddiasının kaynağının Halk Tv Genel Müdürü Şaban Sevinç olduğunu söyledi. Özkan bunun üzerine Sevinç’i de ‘iftiracı’ olarak niteledi. Sevinç ise Özkan’ın sözkonusu iddiada geçen sözlerinin gerçek olduğunu tarih, saat ve yer vererek açıkladı.

Düzen siyasetinin ‘muhalefet’teki en büyük partisinin düştüğü hali gözler önüne seren olay şöyle gelişti. Sevilay Yılman, “Tuncay Özkan bir gazeteci arkadaşıma ‘CHP’de gizli bir karar merkezi var. Bu karar merkezi CHP’nin dışında bir oluşum. Biz de kim olduklarını bilmiyoruz. Kemal Bey orada alınan kararları MYK’ya getiriyor.’diyor.” ifadelerini kullandı.

Yılman, “Bu iddiaya ben inanmıyorum, Genel Başkan yardımcısı Sayın Tuncay Özkan inanıyor. Peki inanıyorsun neden hala onun Genel Başkan olmasını istiyorsun. Madem bu adam proje.” diyerek Tuncay Özkan’ın bu açıklamayı çok önemli bir gazeteciye yaptığını iddia etti.

TUNCAY ÖZKAN CANLI YAYINA BAĞLANDI

Programa telefonla bağlanan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan iddiaların asılsız olduğunu ifade ederek Sevilay Yılman’a ‘Müfterisin’ şeklinde tepki gösterdi. Sevilay Yılman’dan kaynağının ismini açıklamasını isteyen Özkan ısrarlı davranınca Yılman kaynağının Halk Tv Genel Müdürü Şaban Sevinç olduğunu açıkladı.

ÖZKAN: SEVİNÇ YALANCININ İFTİRACININ TEKİDİR…

Tuncay Özkan bunun üzerine Şaban Sevinç’in amacının başka olduğunu ifade ederek “ Şaban Sevinç yalancının, iftiracının tekidir. Bunu niye söylediği de bellidir. Hiçbir şekilde bir görüşme olmadı. Şaban Sevinç bunun hesabını verecek. Mahkemede verecek bunun hesabını. Rezil bir komployu niye yürüttüğünü ben de parti yönetimi de biliyor.” diye konuştu.

SEVİNÇ: CHP GENEL MERKEZİNDEKİ ODASINDA GÖRÜŞTÜK

Canlı yayına bağlanan Halk Tv Genel Müdürü Şaban Sevinç Tuncay Özkan’la 27 Haziran günü saat 10.00’da CHP Genel Merkezi’ndeki odasında görüştüklerini ve Tuncay Özkan’ın kendisine “CHP’de gizli bir karar merkezi var. Ben de onun ne olduğunu daha çözemedim. Bazı önemli kararlar orada alınıyor ve Genel Başkan tarafından MYK’ya getiriliyor.” dediğini aktardı.