CHP: Abdullah Gül'ün aday olmasını istiyoruz

CHP'li Milletvekili Dursun Çiçek, 2019 seçimlerinde Saadet Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayının Abdullah Gül olmasını istediklerini söyledi.

CHP: Abdullah Gül'ün aday olmasını istiyoruz

CHP’li Milletvekili Dursun Çiçek, 2019 seçimlerinde SP’nin Cumhurbaşkanı adayının Abdullah Gül olmasını istediklerini söyledi.

CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, Saadet Partisi(SP)’nin Cumhurbaşkanlığı adayının Abdullah Gül olmasını temenni ettiklerini belirterek, “Ama ikinci tura kalacağını beklemiyoruz. İkinci tura CHP’nin adayının kalacağını düşünüyoruz” dedi.

Mecliste düzenlediği basın toplantısında konuşan Dursun Çiçek, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için 100 bin imzanın gerektiğini hatırlatarak, Saadet Partisi ve Meral Akşener’in lideri olduğu İP’nin aday göstermekte bir sıkıntı yaşamayacağını iddia etti.

İP VE SAADET’E İMZA DESTEĞİ VERİRİZ

Çiçek “SP ve İP’de bir sıkıntı olmayacağını düşünüyoruz ama 100 bin imza toplamalarında bir sıkıntı olursa bir grup 20 milletvekilinin imzası bunun için de yeterli. İhtiyaç olduğunda biz de kurumsal olarak imza verebiliriz. Mecliste imza verip 100 bin imza yerine 20 imza ile bu adaylaşmayı kolaylaştırabiliriz” ifadelerini kullandı.

GÜL’Ü ‘ADAY GÖSTERSİN’ DİYORUZ

Birinci turda bütün partilerin aday göstermesini tercih ettiklerini belirten Dursun Çiçek şöyle konuştu: “Tabi bu konuda da SP’nin adayının Abdullah Gül olmasını da temenni ediyoruz. Tabi biz ikinci tura kalacağını beklemiyoruz ama en azından iktidar partisi seçmenlerinden de destek alacağını düşündüğümüz için ikinci tur daha garanti olacaktır diye düşünüyoruz. SP’nin ikna etmesi lazım. İhtimal vermiyorum ama SP’nin de ikna etmesi lazım. Aday göstersin diyoruz. Ama ikinci tura kalacağını beklemiyoruz tabi. İkinci tura CHP’nin adayının kalacağını düşünüyoruz.”