Cenevre görüşmeleri, 25-26 Ocak’ta Viyana’da gerçekleştirilecek

Cenevre görüşmeleri, 25-26 Ocak’ta Avusturya’nın başkenti Viyana’da gerçekleştirilecek. Suriye’de 7 yılı aşkın bir süredir devam eden iç savaşı bitirmek için başlatılan Cenevre görüşmeleri, 25-26 Ocak’ta Avusturya’nın başkenti Viyana’da gerçekleştirilecek. Birleşmiş Milletler tarafından yayınlanan yazılı açıklamada, gelecek hafta Viyana’nın Suriye barış görüşmelerinin yeni oturumuna ev sahipliği yapacağı belirtildi. BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, her... View Article

Cenevre görüşmeleri, 25-26 Ocak’ta Viyana’da gerçekleştirilecek

Cenevre görüşmeleri, 25-26 Ocak’ta Avusturya’nın başkenti Viyana’da gerçekleştirilecek. Suriye’de 7 yılı aşkın bir süredir devam eden iç savaşı bitirmek için başlatılan Cenevre görüşmeleri, 25-26 Ocak’ta Avusturya’nın başkenti Viyana’da gerçekleştirilecek. Birleşmiş Milletler tarafından yayınlanan yazılı açıklamada, gelecek hafta Viyana’nın Suriye barış görüşmelerinin yeni oturumuna ev sahipliği yapacağı belirtildi.

BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, her iki taraftan delegelerin görüşmelere gelmesini beklediğini söyledi.   Suriye’de 7 yıldır devam eden savaşta 340 binden fazla kişi hayatını kaybetti ve milyonlarca kişi evlerini terk etmek zorunda kaldı.