Celal Şengör bildiğiniz gibi: Tayyip Bey'in yardımcı doçentlik konusunda söylediklerine katılıyorum

Habertürk TV’de yayınlanan Teke Tek Özel programının katılımcılarından  Celal Şengör, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın YÖK’e kaldırılması konusunda talimat verdiği yardımcı doçentlik hakkında destek çıkarak yandaşlığına bir yenisini daha ekledi. Şengör şunları söyledi: “Tayyip Bey’in yardımcı doçentlik konusunda söylediğine bendeniz katılıyorum. Bu yardımcı doçentlik meselesi Amerikan sisteminde vardır, gerek yoktur. Ben hiç yardımcı doçent olmadım.... View Article

Celal Şengör bildiğiniz gibi: Tayyip Bey'in yardımcı doçentlik konusunda söylediklerine katılıyorum

Habertürk TV’de yayınlanan Teke Tek Özel programının katılımcılarından  Celal Şengör, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın YÖK’e kaldırılması konusunda talimat verdiği yardımcı doçentlik hakkında destek çıkarak yandaşlığına bir yenisini daha ekledi.

Şengör şunları söyledi: “Tayyip Bey’in yardımcı doçentlik konusunda söylediğine bendeniz katılıyorum. Bu yardımcı doçentlik meselesi Amerikan sisteminde vardır, gerek yoktur. Ben hiç yardımcı doçent olmadım. Ben o dönem kanunu bilseydim 28 yaşında doçent 33 yaşında profesör olurdum. Yardımcı doçentliğin kalkması buna imkan sağlıyor. Yalnız Tayyip Bey, üniversitelerin ve YÖK’ün üzerine müthiş bir sorumluluk yükledi. Kalitenize sahip çıkın sorumluluğu yükledi. Üniversitelerin bu duruma gelmesinin nedeni üniversitelerin kendileridir.”

Geçtiğimiz günlerde yardımcı doçentliğin kaldırılmasına ilişkin çalışma yürütüldüğünü açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “YÖK Başkanımıza bu talimatı verdik. Doçentliğin şartları da buna göre yeniden düzenlenerek inşallah büyük ihtimal önümüzdeki hafta parlamentoya gönderilecek ve böylece bu sorunu da çözeceğiz” demişti.