Bu da 'Yağcı' şansı: 8 kişi gelmeyip 1 kişi elenince kızı öğretim görevlisi oldu

“Erdoğan’ın kapısında temizlikçi olurum” diyen AKP’li Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın kızı 10’uncu sıradan 1’inci sıraya geldi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’ne öğretim görevlisi oldu...

Bu da 'Yağcı' şansı: 8 kişi gelmeyip 1 kişi elenince kızı öğretim görevlisi oldu

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na alınacak 1 kişilik öğretim üyesi için 25 Aralık 2017’de ilana çıkıldı. 10 kişinin müracat ettiği ilanla ilgili Personel Daire Başkanlığı, ön değerlendirme sonucunu 12 Ocak 2018’de açıkladı. Buna göre AKP’li Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın kızı Hatice Ecem Gezer, ALES puan sıralamasına göre en sonda yer aldı. Ancak ipi göğüsleyen de sonuç olarak Gezer oldu.

Sözcü’den Veli Toprak‘ın haberine göre üniversite diğer birimlerin alım sonuçlarını yayınlarken Gezer’in başvurduğu kadronun sonuç ilanlarını yayınlamadı. 1 Şubat’ta yapılan sınav ve 2 Şubat’ta yayınlanan ilanda AKP’li başkanın kızı listede birinci sırada yer aldı. Sınava girmeye hak kazanan 8 kişinin ‘sınava gelmediği’ belirlendi. ALES ve lisans mezuniyeti puanı daha yüksek olan Sema Ünver’e sınav puanı 45 verilerek kadro alması engellendi. AKP’li Yağcı’nın kızı Gezer ise 75 puanla öğretim görevlisi yapıldı.

KIZINI KUTLADI

“Erdoğan’ın kapısında temizlikçi olurum” diyerek olay olan AKP’li Yağcı, öğretim görevlisi kadrosunu kazanan kızına tebrik ziyaretinde bulundu. Çiçeği kızına sunan Selim Yağcı, ziyaret fotoğrafının altına şunları yazdı: “Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Görevlisi olarak yeni görevine başlayan canım kızım, ilk göz ağrım Ecem Gezer kızıma hayırlı olsun ziyaretinde bulundum. Hep birlikte daha iyiye daha güzele.”

http://gazetemanifesto.com/2018/03/27/akpli-yagci-erdogan-gel-benim-kapimda-temizlikci-ol-derse-yaparim/