Bolu'da 4 aydır ücretleri ödenmeyen Karayolları işçileri eylemde

Bolu'da, taşeron bir firmadan 4 aydır ücretlerini alamayan inşaat işçileri, şantiye önünde bir araya gelerek oturma eylemi yaptı.

Bolu'da 4 aydır ücretleri ödenmeyen Karayolları işçileri eylemde

Bolu’da, Karayolları’na bağlı olarak taşeron firmada çalışan 40 asfaltlama işçisi, ücretlerinin ödenmemesi nedeniyle  şantiye önünde bir araya gelerek oturma eylemi yaptı.

4 aydır ücretlerini alamayan inşaat işçileri, şantiye önünde bir araya gelerek oturma eylemi yaptı. Abant Tabiat Parkı yolu üzerinde bulunan, taşeron firmanın şantiyesinde çalışan işçiler, şantiyenin Ağustos ayında kapatıldığını ve 40 işçinin çıkışının verildiğini söyledi. İşçiler, paralarını almak için muhatap bulamadıklarını ifade etti.

İşçilerden Vahdettin Ustabaşı, yırtık montununu göstererek, “Biz perişan haldeyiz. Benim 9 aylık çocuğum var bez alamıyorum. Evime ekmek alamıyorum. Bunlar da burada keyif sürüyorlar. Biz emekçiyiz. Emeğimizin peşindeyiz.” dedi.

Ustabaşı, “İşe başlarken 2 ay maaş içerde, işten çıkınca 4 ay maaş içerde. Bizim okula giden çocuklarımız var. Birisi bizim sesimizi duysun” diye konuştu.