Bakan Eroğlu'ndan skandal 'işsizlik' açıklaması

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye'nin düzenin kaynaklanan işsizlik gerçeğini ters yüz etmeye çalışarak "Türkiye’deki işsizliğin tamamı iş beğenmeyenlerden kaynaklanan işsizlik" dedi.

Bakan Eroğlu'ndan skandal 'işsizlik' açıklaması

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, işsiz sayısının DİSK’in rakamlarına göre 6 milyonu aştığı Türkiye’de  insanların iş beğenmediğini savundu, “Türkiye’deki işsizliğin tamamı iş beğenmeyenlerden kaynaklanan işsizlik” dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Afyonkarahisar’da konuşan Eroğlu’nun skandal sözleri şöyle:

“Bana insanlar iş istemeye geliyor. Gazete ve matbaa işinde eleman bulunmuyor. Afyonkarahisar’da ve Türkiye’deki işsizliğin tamamı iş beğenmeyenlerden kaynaklanan işsizlik. Bunu özellikle söylüyorum. Gelsin kim istiyorsa burada, matbaada veya mermer fabrikasında çalışsın. Buradaki çağrı merkezi kaç kişi çalıştırıyor? Ama Afyonkarahisar’da iş beğenmedikleri için dışarıdan 350 kişi günlük çağrı merkezine çalışmaya geliyor. Kusura bakmayın. Ben hakikaten bazen iş istiyorum diyenlere şaşırıyorum. Nasıl iş istiyorsun. Masa başında oturacağım. Bilgisayar, telefon olsun yeter. Tamam da böyle bir iş yok artık. Üretmek gerekiyor. Dünyada böyle bir şey de yok. Ben bile masa başında oturmuyorum. Bakanlıktaki bütün bölge müdürleri masa başında yok. Herkes arazide. İşletme Müdürüm burada. Şu anda Afyonkarahisar’da 7 bin 200 İŞKUR’a işçi talebi mevcut.”

http://gazetemanifesto.com/2018/06/19/disk-acikladi-gercek-issizlik-orani-yuzde-17-7/