Atatürk'e Anıtkabir'de hakaret eden kadın gözaltında

Sosyal medyada yayınladığı videoyla Atatürk'e Anıtkabir'de hakaret eden kadın gözaltında. Hakkında soruşturma açılan Safiye İnci Ankara'da gözaltına alındı.

Atatürk'e Anıtkabir'de hakaret eden kadın gözaltında

Sosyal medyada yayınladığı videoyla Atatürk’e Anıtkabir’de hakaret eden kadın gözaltında. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci Ankara’da gözaltına alındı.

Ankara’da Safiye İnci, ziyaret için gittiği Anıtkabir’de video çekti ve sosyal medyada yayınladı. Videoda Atatürk’e Anıtkabir’de hakaret eden Safiye İnci, “Geldiğim için çok utanıyorum. Çok ısrar ettikleri için geldim. Atatürk’ü zerre kadar sevmiyorum. Türkiye’yi de Atatürk kurtarmadı. Hani Tayyip’i sevmeyen Atatürkçüler var ya…” dedi.

Kısa sürede yoğun tepki alan Safiye İnci sosyal medyada paylaştığı bir başka videoda, “Ben dini ve siyasi görüşümü Atatürkçü bir arkadaşım ile paylaştım ve bana saygı duymadı. Tartıştık, sinirlendim. Bende Atatürk’e saygı duymasam zaten Anıtkabir’e gitmem. Ama sırf ona çok sinirlendiğim için, benim düşünceme saygı duymadığı için kötü kelimeler kullandığı için ben de ona kullandım. Bu videoyu çekip sadece ona attım. O da sosyal medya hesabından paylaşmış ve bu gittikçe yayıldı. Ben de açıkçası şu anda ne yapacağım bilmiyorum. Söylediğim kelimelerden dolayı herkesten çok özür diliyorum. Ama dediğim gibi, ben saygı duymazsam Anıtkabir’e gitmezdim. Anıtkabir’e gittim ama söylediğim kelimeler sinirle olan bir şeydi. Çünkü o da benim görüşüme saygı duymamıştı. O yüzden söyledim. Ailemden, arkadaşlarımdan, yakın çevremden çok büyük tepki aldım. Ama çok özür diliyorum” diye konuştu.

Atatürk’e Anıtkabir’de hakaret eden kadın gözaltına alındı

Anıtkabir’de Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci, savcılığın talimatıyla polis tarafından Ankara’da gözaltına alındı. Konuyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Anıtkabir’de Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ettiğine dair video görüntüsü sosyal medyada yer alan şüpheli şahıs, yürütülen tahkikata müteakip Ankara Demetevler’de yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüpheli şahıs, emniyet müdürlüğünde alınacak ifadesinin akabinde adliyeye sevk edilecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

 

http://gazetemanifesto.com/2018/07/21/ataturke-anitkabirde-hakarete-sorusturma/