Anneannesinin rüyasında çıkmış: AKP'li yazar Afrin için askerlik başvurusu yaptı

AKP'li yazar Halime Gürbüz, Afrin operasyonu için başlatılan hamaset modasından kendine de pay çıkarıp 'askerlik' başvurusu yaptı.

Anneannesinin rüyasında çıkmış: AKP'li yazar Afrin için askerlik başvurusu yaptı

AKP’nin yayın organlarından Türkiye gazetesinin yazarı Halime Gürbüz, Bakırköy Askerlik Şubesine giderek Afrin operasyonuna katılmak için dilekçe verdi.

Gürbüz dilekçesinde “Terör örgütüne yönelik Zeydin Dalı Harekâtı’nda fiilen görev almak istiyorum. İyi derecede yabancı dil, bilişim ve silah kullanma bilgim var. Ulusal bir gazetede köşe yazarlığı yapıyorum. Lakin artık masabaşı ve duayla değil bilfiil katkım olsun istiyorum. Bayanlar alınmıyor askere dense de ben Nene Hatun’un, Kara Fatma’nın torunuyum ve dahi iç ve dış terör sevicilerden on erkeğe bedelim. Gönüllü askerlik talebimin dikkate alınmasını, gereğinin ivedi bir şekilde yerine getirilmesini arz ederim” ifadelerini kullandı.

AKP’li yazar kararı anne annesinin gördüğü rüya üzerine aldığını söyledi. Askerlik şubesine “Acaba cevap alır mıyım?” diye sorduğunu anlatan Gürbüz “İhtiyaç olduğunu sanmıyoruz dediler. Belirttiklerine göre benim gibi çok sayıda kadın müracaatta bulunmuş” şeklinde konuştu.