Ankara'da taksici dehşeti: İki kişiyi bıçaklayarak öldürdü

Ankara’da bir taksi şoförü, sokakta tartıştığı iki genci bıçaklayarak öldürdü.

Ankara'da taksici dehşeti: İki kişiyi bıçaklayarak öldürdü

Ankara’da bir taksi şoförü, sokakta tartıştığı iki genci bıçaklayarak öldürdü.

Ankara Keçiören Kalaba Mahallesi’ndeki bir sokakta, kaldırımda içki içen Samet K. ve Umut S., yoldan geçen taksici Kadir E. ile tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine araya giren mahalle sakinleri teksiciyi olay yerinden uzaklaştırdı.

GERİ DÖNÜP BIÇAKLADI VE KAÇTI

Öfkesini alamayan Kadir E, yanında getirdiği bıçak ile Samet K. ile Umut S.’yi bıçaklayarak kaçtı.

Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ve 112 Acil Servis ekipleri sokak ortasında Samet K. ve Umut S.’nin cansız bedeniyle karşılaştı.

KAN DAMLALARININ İZİ SÜRÜLDÜ

Vatandaşlar tarafından verilen bilgi doğrultusunda, cinayet yerinden yaya olarak kaçan Kadir E.’nin yaralı olduğu bilgisine ulaşıldı.

Zanlının kaçış yönünde yerdeki kan izlerini takip eden polis, taksicinin bir akaryakıt istasyonuna girdiğini tespit etti.

Bölgeye sevk edilen ekipler akaryakıt istasyonundaki kan damlalarının izini sürerek zanlının yolun karşısındaki Botanik Park’a kaçtığını belirledi. Park içinde de kan izlerini takip eden polisler, vatandaşların ifadesiyle Kadir E.’nin buradan bir ticari taksiye bindiği bilgisine ulaştı.

Bindiği taksiyi tespit eden ekipler, taksiciye ulaştı ve zanlının Sedefçiler Sokak’ta bir binaya girdiğini belirledi.

BIÇAĞI KAÇARKEN ATMIŞ

Saklandığı evde yakalanan Kadir E, ilk olarak olay yerine getirilerek olayda kullandığı bıçağı kaçarken attığı yeri gösterdi. Daha sonra zanlı polis merkezine götürülürken, uzman ekipler de olay yerinde inceleme yaptı.