AKP’li Üsküdar Belediyesi, kamu binalarını Ensar Vakfı’na tahsis etti

Üsküdar Belediyesi iki ilçedeki kamu binalarını ücretsiz olarak Ensar Vakfı’na tahsis etti

AKP’li Üsküdar Belediyesi, kamu binalarını Ensar Vakfı’na tahsis etti

Yurt ve evlerinde çocuklara yönelik cinsel istismarla gündeme gelen Ensar Vakfı’na AKP’den geçilen kıyakların sonu gelmiyor. Bu kez de AKP’li Üsküdar Belediyesi, iki ilçesindeki kamu binalarını Ensar Vakfı’na tahsis etti.

BirGün gazetesinden Uğur Şahin’in haberine göre, çocuklara yönelik istismar vakalarıyla sık sık gündeme gelen Ensar Vakfı’na biri Sultantepe Mahallesi’nde diğeri de Bulgurlu Mahallesi’nde bulunan iki kamu binası, 49 yıllığına bedelsiz olarak tahsis edildi. Belediye, ayrıca Hafızlar Derneği’ne de ‘Kur’an eğitim ve öğretimi vermek, imamlar, hatipler, müezzinler yetiştirmek’ amacıyla bir kamu binası tahsis etti.

Belediye başkanı, vakfın mütevelli heyetinde

Teklifler, Üsküdar Belediye Başkanı, Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Hilmi Türkmen’in imzasıyla pazartesi günü belediye komisyonlarına gönderildi.
Ardından Üsküdar Belediye Meclisi’nde görüşüldü ve CHP’li üyelerin itirazına rağmen, oyçokluğuyla kabul edildi.

Ensar Vakfı’na ‘49 yıllık bedelsiz tahsis’e tepki gösteren İBB’nin CHP’li Meclis üyesi Nezih Küçükerden, şunları söyledi:

“Hilmi Türkmen’in Ensar Vakfı’nın Mütevelli Heyeti’nde olması oldukça manidardır. Bu insanların birçoğu zengin insanlar. Madem yönetimdesiniz, kendi paranızla alın arsalarınızı ve binalarınızı. Gariban halkın parasından Ensar Vakfı’na bina tahsis etmek doğru değildir.”